Bramy bardziej smart

Red.: |Data publikacji:

Wprowadzone ostatnio na rynek rozwiązania dowodzą, że napędy do bram garażowych mogą być nie tylko szybsze, ale też bardziej inteligentne.

Jednym z głównych trendów w automatyce bramowej jest przyspieszanie pracy napędów. Informowaliśmy o tym niedawno TUTAJ.
Nowe siłowniki typu speed wprowadziła w listopadzie firma Sukces Technology Group. W jej ofercie pojawiły się m.in. Oreo 1000N oraz Uno 1000N charakteryzujące się prędkością otwierania 200 mm na sekundę. Oznacza to, że wyposażona w nie brama o wysokości 2 metrów otworzy się w 10 sekund. Poza systemem przeciążenia, który po wykryciu przeszkody automatycznie zatrzyma lub cofnie skrzydło bramy, posiadają wiele funkcji ułatwiających sterowanie bramą. Między innymi miękki start i stop, automatyczne ustawianie siły otwierania i zamykania, oświetlenie LED i sygnalizację konserwacji.

Zdjęcie: Sukces Technology Group

Czwarta, inteligentna generacja napędów Hörmann

Szybsze, ale i bardziej komfortowe w użytkowaniu siłowniki czwartej generacji wprowadziła do oferty firma Hörmann. Napęd ProMatic 4 osiąga maksymalną prędkość otwierania 20 cm na sekundę, zaś SupraMatic 4 – aż 25 cm. Nowe napędy charakteryzują się także inteligentniejszą technologią. Zintegrowane złącze magistrali HCP pozwala na połączenie z istniejącymi systemami domu inteligentnego, takimi jak Homematic czy Delta Dore.

Zdjęcie: Hörmann

Ponadto napędy SupraMatic 4 posiadają wbudowany odbiornik Bluetooth, który umożliwia sterowanie bramą za pomocą smartfona, po pobraniu aplikacji BlueSecur. Takiego rozwiązania w standardzie nie posiada ProMatic 4, ale można go doposażyć w odbiornik Bluetooth o nazwie Het-Ble. Aplikacja BlueSecur pozwala na obsługiwanie bram garażowych i wjazdowych, a także włączanie i wyłączanie oświetlenia napędu bramy za pomocą smartfona. Dzięki niej można otwierać telefonem drzwi wejściowe wyposażone w zamek automatyczny. Ponadto administrator urządzeń może przydzielić innym osobom jednorazowe kody o ograniczonym czasie działania, które wysyłane są pocztą elektroniczną, w formie wiadomości SMS lub przez Messengera.

Zdjęcie: Hörmann

Wszystkie napędy nowej generacji firmy Hörmann posiadają zintegrowaną funkcję ustawiania bramy w położeniu „wentylacyjnym”. Jeżeli brama wyposażona jest w opcjonalny zestaw rolek do uchylania górnego segmentu, a garaż w specjalne czujniki – możliwe jest automatyczne wietrzenie. 

Sterowanie bramami z Nice IT4WIFI

Bramy garażowe można uczynić bardziej smart dzięki nowemu rozwiązaniu firmy Nice. Moduł Nice IT4WIFI to miniaturowe urządzenie, które  łatwo podłączymy do każdej centrali sterującej Nice wyposażonej w magistralę BUS T4. Korzystając z aplikacji MyNice Welcome App w smartfonie użytkownik kontroluje swoją bramę z każdego miejsca na ziemi. Dodatkowo zyskuje wiele nowych funkcjonalności, m.in. sterowanie głosowe, integrację z innymi urządzeniami domowymi czy funkcję geolokalizacji. Moduł Nice IT4WIFI daje także możliwość ustawiania scenariuszy czasowych. Jego administrator nadaje uprawnienia do otwarcia i zamknięcia dowolnej liczbie użytkowników.

Zdjęcie: Nice

Nice IT4WIFI jest w pełni zgodny z protokołem Apple HomeKit, dzięki czemu iPhone lub iPad może stać się domowym centrum zarządzania automatyką zgodną z tym protokołem. Użytkownik ma też możliwość sterowania automatyką Nice za pomocą komend głosowych poprzez wirtualnego asystenta Siri. Znaczne możliwości daje modułom IT4WIFI współpraca z platformą internetową IFTTT.com. Pozwala na zarządzanie domowymi urządzeniami różnych producentów, jeśli są kompatybilne z IFTTT. W ten sposób można korzystać m.in. z powiadomień mailowych lub wiadomości push o stanie bramy.

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1