Forum Branżowe - 04.2024

Chcesz zyskać dostęp do e-wydań? Zamów prenumeratę

GOŚĆ NUMERU, str. 4. Wykorzystać swoją szansę

Gościem naszego kwietniowego numeru jest Radosław Borkowski, który opowiada nam o swoim życiu po Somfy. Jak to się stało, że po niemal dwóch latach trafił do polskiego oddziału firmy A-OK Motors i co może pomóc w jego budowie? Jak będzie przebiegała ta współpraca i czego polscy producenci mogą się nauczyć od Chińczyków – tego dowiedzą się Państwo z naszego wywiadu.

 RYNEK, str. 12. Czy recesja w Niemczech uderzy w polską stolarkę?

Wśród krajów, do których eksportujemy nasze produkty, prymat wiodą Niemcy. Ich obecne wyniki i perspektywy gospodarcze to powód do troski, a nawet frustracji, także w Polsce. O przyczynach recesji w Niemczech i jej wpływie na naszą branżę pisze dr Zbigniew Mendel.

 SONDA, str. 14. Ocena I kwartału

Niektórzy patrzą w przyszłość z optymizmem, inni szykują się na ciężkie czasy. Jakie są nastroje po pierwszym kwartale 2024 r. wśród polskich producentów i dostawców? Co firmy robią, by ograniczyć skutki inflacji i spowolnienia gospodarczego?

RYNEK, str. 21. Wielki powrót Fensterbau Frontale

Długo wyczekiwane targi Fensterbau Frontale nie zawiodły! Ostatnia, letnia edycja była co najwyżej nieudanym eksperymentem w tym samym miejscu, ale miała niewiele wspólnego z Fensterbau, jakie pamiętaliśmy. Zapraszamy do lektury naszej relacji z targów i stoisk poszczególnych firm.

GWIAZDA MIESIĄCA, str. 44. Bramy na aplikację

Automatyczne bramy garażowe to obecnie standard. Montuje się je w zakładach przemysłowych, garażach zbiorczych czy indywidualnych. Człowiek jednak zawsze chce więcej. Kolejnym krokiem jest więc ułatwianie obsługi.

OKNA I DRZWI, str. 52. W harmonii z otoczeniem

W ostatnich latach można zaobserwować odchodzenie od tradycyjnych koncepcji w budownictwie – na znaczeniu zyskują proste i minimalistyczne, a zarazem funkcjonalne formy. Trend ten można również zauważyć w stolarce – standardowe drzwi rozwierane czy uchylne ustępują miejsca dużym przeszkleniom. Warto też zwrócić uwagę na nie dość jeszcze popularne drzwi składano-przesuwne, zwane harmonijkowymi. O ich właściwościach pisze więcej Anna Domańska.

OSŁONY I BRAMY, str. 62. Osłony zewnętrzne na nowy sezon

W dzisiejszej architekturze przeciwsłoneczne osłony zewnętrzne są powszechne. Znajdują liczne zastosowania, począwszy od ochrony fasad po zapewnienie komfortu podczas wypoczynku w ogrodzie. Jakie nowości przygotowali na ten sezon producenci i co można było zobaczyć na tegorocznej edycji targów R+T w Stuttgarcie – zdradza Anna Grocholska.

PRODUKCJA, str. 80. Skuteczny przepływ danych

Przepływ danych i komunikacja w firmie to dwa obszary, których usprawnienie może bezpośrednio przełożyć się na uporządkowane funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

Swobodna wymiana informacji i dostęp do nich mają bowiem kluczowe znaczenie dla rozwoju i sukcesu firmy oraz poprawy jakości wszystkich procesów. Warunkiem jest jednak odpowiednie podejście do tematu, z pomysłem i planem, tak aby sobie nie zaszkodzić inwestycją źle dopasowaną do charakteru i potrzeb firmy.

 

 

1