Publicystyka

Od producenta zależy los jego dilera

Od producenta zależy los jego dilera

Grzegorz Białczak, szef Porta KMI twierdzi, że jeśli gdzieś nie odrobiliśmy pracy domowej to może się okazać, że za rok nie wszyscy spotkamy się przy tym stole, lub będziemy musieli usiąść trochę w innej konfiguracji. Może mieć rację.

Czytaj dalej
Zadbaj o wykończenie obrabianej powierzchni – szlifierka w procesie produkcji stolarki otworowejMultiPublikacja

Zadbaj o wykończenie obrabianej powierzchni – szlifierka w procesie produkcji stolarki otworowej

Prace związane z produkcją stolarki otworowej wymagają wysokiej precyzji i dokładności. Wszystkie wchodzące w jej skład elementy muszą być odpowiednio spasowane, co możliwe będzie tylko po odpowiednim wykończeniu ich powierzchni. Pomogą w tym szlifierki pneumatyczne oraz elektryczne, które w połączeniu z dobrej klasy akcesoriami ściernymi umożliwią uzyskanie idealnie gładkich płaszczyzn.

Czytaj dalej
Budowanie zrównoważonej przyszłości

Budowanie zrównoważonej przyszłości

Bruno Humblet, CEO Deceuninck wypowiedział się na łamach Forum Branżowe o kierunku ewolucji branży budowlanej, roli producentów stolarki w budowaniu zrównoważonej przyszłości oraz ambitnym celu zbudowania nowego wizerunku PVC.

Czytaj dalej
My tutaj na lata..

My tutaj na lata..

Jacek Sarnowski, twórca i właściciel marki Porta, udzielił wywiadu z okazji 30 -lecia swojej firmy, a przy tej okazji zapewnił, że już dzisiaj pracuje na kolejne 30-lecie. A myśmy przypomnieli sobie dawniejszą anegdotę Prezesa, że to bieg na lata, a nie na miesiące, dni czy godziny..

Czytaj dalej
Konieczne jest przyspieszenie termomodernizacji domów

Konieczne jest przyspieszenie termomodernizacji domów

Uniezależnienie się od rosyjskich surowców energetycznych wymaga od Europejczyków potrojenia tempa ocieplania własnych domów. Branża stolarki budowlanej postanowiła wesprzeć Polaków…

Czytaj dalej
Jaka wiertarko-wkrętarka dla zakładów produkcyjnych?MultiPublikacja

Jaka wiertarko-wkrętarka dla zakładów produkcyjnych?

Sprzęt stosowany w przedsiębiorstwach musi sprostać wielu wyzwaniom. Całodobowa praca pod pełnym obciążeniem czy podwyższone ryzyko upadków oraz uszkodzeń mechanicznych to tylko niektóre z nich. Dlatego też przy wyposażaniu zakładu produkcyjnego w elektronarzędzia warto postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak wiertarko-wkrętarka Bosch 18V.

Czytaj dalej
Dni Internorm Partnera na Targach BUDMA 2023MultiPublikacja

Dni Internorm Partnera na Targach BUDMA 2023

Spotkaj się z nami w dedykowanej Internorm Partnerom przestrzeni podczas targów BUDMA 2023 w Poznaniu.

Czytaj dalej
„Spadochroniarz” czy „stary wiarus”?

„Spadochroniarz” czy „stary wiarus”?

Kluczowe zmiany w firmie – w tym proces restrukturyzacji – wymagają najczęściej nowych kompetencji, a także nowych zasobów. Dr Zbigniew Mendel w swoim felietonie o tym, co jest szczególnie istotne dla powodzenia tego procesu.

Czytaj dalej