Publicystyka

Gdy pojawi się strach, zniknie popyt

Gdy pojawi się strach, zniknie popyt

Szanse i zagrożenia dla branży w 2022 roku, rosnące ceny surowców i maksymalna cena okna, na którą może sobie pozwolić inwestor – to tematy rozmowy z dr. Eckhardem Keillem, prezesem Roto Frank Holding AG.

Czytaj dalej
DAKO inwestuje z myślą o przyszłości – rozbudowa firmy i ISO 14001MultiPublikacja

DAKO inwestuje z myślą o przyszłości – rozbudowa firmy i ISO 14001

Konkurencyjność w branży budowlanej opiera się dzisiaj nie tylko na bogatej ofercie, wysokiej jakości produktów, ale w równej mierze dotyczy kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa i możliwości jakie firma oferuje w zakresie obsługi i wsparcia dystrybucji. Marka DAKO – jeden z czołowych producentów kompleksowej stolarki – doskonale zdaje sobie sprawę z oczekiwań, które stawiają firmie klienci z całego świata i już dzisiaj podejmuje intensywnie działania na rzecz bieżącego i przyszłego rozwoju.

Czytaj dalej
Współpraca z pokoleniem milenialsów

Współpraca z pokoleniem milenialsów

W naturze ludzkiej leży krytyczne nastawienie do kolejnego pokolenia. Zamiast narzekać warto pozytywnie spojrzeć na zachodzące wokół zmiany. Otwartość, znajomość języków, ideowość kontrastują z nawykami starszych roczników. Tacy są milenialsi, czyli osoby urodzone około 1990 roku.

Czytaj dalej
Kosztowne miejsca pracy

Kosztowne miejsca pracy

Ryszard Florek, właściciel i prezes zarządu Fakro, udzielił wywiadu tygodnikowi z Nowego Sącza, który zamieścił listę największych przedsiębiorstw tego regionu. W rozmowie prezes Fakro zwrócił uwagę na element który wyróżnia tą listę spośród innych: koszt utworzenia miejsca pracy.

Czytaj dalej
BOJAR nowym polskim producentem szkłaogniochronnego FIRE-BLOCKMultiPublikacja

BOJAR nowym polskim producentem szkłaogniochronnego FIRE-BLOCK

Przez lata doświadczeń firma BOJAR zdobyła gruntowną wiedzę o szkle i jego wszechstronnym zastosowaniu, zarówno w przeszkleniach fasad, jak i w ogniochronnych systemach aluminiowych. 

Czytaj dalej
Stal nie będzie tańsza

Stal nie będzie tańsza

Tomasz Mirski, szef giełdowego MFO, lidera segmentu wzmocnień stalowych do okien, podzielił się we wrześniowym raporcie swoją oceną rynku stali dla budownictwa. Jego zdaniem nie należy się spodziewać się w najbliższym okresie spadków cen w tym segmencie.

Czytaj dalej
Potrzebujemy fachowców

Potrzebujemy fachowców

Christian Voicu, prezes zarządu Aluplast, udzielił wywiadu dla naszego miesięcznika, w którym podzielił się swoją oceną sytuacji na rynku oraz perspektywami na najbliższą przyszłość. Jednym z dylematów, jakie widzi, może się okazać również brak fachowych ekip montażowych do zainstalowania okien i drzwi.

Czytaj dalej
Alternatywa do aluminium – hybrydowy system podtynkowy od BeCleverMultiPublikacja

Alternatywa do aluminium – hybrydowy system podtynkowy od BeClever

BeClever, obserwując – na przestrzeni ostatnich lat – trendy na rynkach surowców oraz potencjał rozwoju stolarki budowlanej, wprowadził do swojej oferty „alternatywę” jaką jest system rolet podtynkowych QuadBox hybrid dedykowany do współczesnych okien PVC. System ten stanowi kompilację klasycznego systemu aluminiowego z pokrywą rewizyjną oraz prowadnicą pancerza wykonanymi z wysokiej jakości PVC. 

Czytaj dalej