Forum Branżowe - 12.2023

Chcesz zyskać dostęp do e-wydań? Zamów prenumeratę

GOŚĆ NUMERU, str. 4. Otwarci na rozwój

Gościem naszego wydania świątecznego jest Andrzej Karolewski, wiceprezes Ponzio Polska, a już wkrótce firmy Procural. Wiceprezes zarządu opowiada nam zarówno o początkach swojej pracy w firmie, zmianach na rynku systemów aluminiowych, jak i przyszłości, jaka rysuje się przed firmą Ponzio Polska, po tym jak została przejęta przez niemiecką Grupę Laumann. Zachęcamy do lektury!

 SONDA, str. 16. Przewagi konkurencyjne polskich producentów

Wraz ze wzrostem kosztów produkcji oraz inflacji polskie produkty za granicą stają się powoli coraz mniej konkurencyjne, dlatego zapytaliśmy firmy liczące się w branży, gdzie producenci powinni w najbliższych latach szukać przewag konkurencyjnych. Czym jeszcze możemy zaskoczyć Zachód?

 RE(WIT)ALIZACJE, str. 24. Wpasowane w Format

W ramach nowego cyklu co drugi miesiąc będziemy prezentować realizacje firm z branży stolarki. Mogą to być zarówno fasady, jak i okna, drzwi czy osłony zamontowane w nowych budynkach. Docenimy oryginalne, godne uwagi rozwiązania, które będą mogły być inspiracją dla innych. Zapraszamy do zgłaszania swoich realizacji na adres redakcja@forumbranzowe.com – najciekawsze pokażemy na naszych łamach. W tym numerze prezentujemy realizacje firmy DFM Doors.

OKNA I DRZWI, str. 26. Stolarka online

Jeszcze niedawno wybór okien wymagał wizyty w punkcie sprzedaży czy kontaktu z przedstawicielem handlowym. Teraz wiele firm oferuje wygodne narzędzia online, które pozwalają dostosować produkty do własnych potrzeb z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Konfiguratory okien na stronach internetowych producentów są coraz bardziej popularne, zmieniają sposób, w jaki klienci dokonują zakupów. Czy niebawem staną się standardem? Zbadała to Joanna Bajkiewicz.

OKNA I DRZWI, str. 30. Okna premium

Rynek budowlany stale ewoluuje. Wygląd, funkcjonalność oraz efektywność energetyczna są coraz bardziej cenione, dlatego wybór odpowiednich okien staje się kluczowym elementem budowy nowoczesnego domu. Dla tych, którzy poszukują najwyższego standardu, okna z segmentu premium stwarzają niezrównane możliwości w kwestii komfortu, oszczędności energii i estetyki.

OSŁONY I BRAMY, str. 34. Bramy rolowane – zalety i wady

W domach jednorodzinnych istnieje możliwość instalacji praktycznie dowolnego rodzaju bramy. Choć rolowane kojarzone są głównie z zastosowaniem przemysłowym i komercyjnym, bramy tego typu sprawdzą się również w budownictwie indywidualnym, szczególnie w miejscach o utrudnionych warunkach zabudowy. Korzyściom i potencjalnym wyzwaniom związanym z wyborem bram rolowanych przygląda się Marianna Misiak.

FASADY, str. 38. Fasady na medal

Coraz więcej ciekawych realizacji to budynki nie tylko prywatne, ale też publiczne czy komercyjne. Niektóre otrzymały ważne nagrody. Magdalena Rocka wybrała najciekawsze z projektów, które powstały w naszym kraju.

KOMPONENTY, str. 44. Recykling made in Poland

Stare, zdemontowane okno trafia zwykle na wysypisko śmieci. A przecież w przypadku plastikowych ram jest to pełnowartościowy surowiec, który można poddać recyklingowi. W Polsce jednak jest to wciąż rzadka praktyka. Czy ten stan rzeczy da się zmienić? Sprawdza to Magdalena Rocka.

KOMPONENTY, str. 52. Szkło do szkła

Produkty, jakimi są panele fotowoltaiczne, mają już swoją historię. Jednak cały czas technologia jest rozwijana i obecnie znajduje też zastosowanie w wyrobach budowlanych. Gdzie można spotkać takie szklane fasady wytwarzające prąd? Sprawdziła to Anna Grocholska.

LIDERZY RYNKU OKIEN I DRZWI, str. 68. Województwo podkarpackie

W naszym rankingu liderów dotarliśmy do ostatniego sklasyfikowanego regionu – województwa podkarpackiego. Podkarpacie ma silną reprezentację firm w branży stolarki okienno-drzwiowej z czołowym producentem drzwi wewnętrznych na czele. Na sąsiedniej stronie mogą się państwo zapoznać z wizytówkami 11 największych firm w regionie, których dochód przekroczył 25 mln zł.

ZARZĄDZANIE, str. 71. Techniki perswazji

W trosce o dobrostan planety oraz przyszłość kolejnych pokoleń konieczne staje się inwestowanie w zmianę postaw i zachowań społecznych. W takich sytuacjach użyteczne może być korzystanie z właściwych technik perswazji. Jak wszystkie narzędzia, powinny być one jednak stosowane zgodnie z zasadami etyki, bez wyjątku. Więcej na ten temat znajdą państwo w tekście prof. Henryka Mruka.

1