Pozbud znika z rynku

Red.: |Data publikacji:

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków poznańskiego Pozbudu zdecydowało o zmianie nazwy firmy na Compremum. Zmiana ta została już zarejestrowana w KRS, a tym samym nazwa i marka Pozbud przeszła już do historii. Zmianie uległ także adres strony internetowej spółki na compremum.pl.

Compremum pełnić będzie rolę spółki holdingowej dla spółek celowych wydzielonych dla realizacji zadań w poszczególnych obszarach działalności. W związku z tym ze struktury wydzielono również działalność zakładu produkcji stolarki w Słonawach i wniesiono go do nowo zawiązanej spółki celowej – Fabryka Slonawy. Pozostałe spółki celowe holdingu koncentrują się wokół takich biznesów jak: budownictwo specjalistyczne, naprawy taboru kolejowego, inwestycje w odnawialne źródła energii oraz działalność deweloperska.

W biznesie OZE Compremum dewelopuje farmę fotowoltaiczną o mocy 6,6 MW, a ostatnio podjęło działania zmierzające do rozbudowy tej inwestycji do 35 MW (w weryfikacji są kolejne lokalizacje). Ponadto zawarto porozumienie dotyczące budowy w Polsce fabryki baterii i magazynów energii dla odbiorców europejskich. W tym celu pozyskano do współpracy singapurską firmę technologiczną Durapower i specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu przemysłowego internetu rzeczy (IIoT) firmę Elmodis. Budowa fabryki ogniw, baterii i magazynów energii o wartości do 255 mln zł otrzymała ostatnio pozytywną decyzję o wsparciu przez Łódzką Specjalną Strefę Inwestycyjną. Uruchomienie produkcji ma nastąpić do końca 2024 roku.

Pozbud, utworzony przed laty przez braci Andrzejaków na bazie rodzinnego zakładu stolarskiego, znika tym samym z rynku stolarki. Zastąpi go marka Slonawy, jako producent okien i drzwi oraz Compremum jako spółka notowana na warszawskim parkiecie. A giełdowa spółka coraz częściej kojarzona będzie bardziej z OZE, z magazynami energii i specjalistycznym budownictwem, aniżeli z wyrobami z drewna. W tym obszarze pozostaną już tylko Slonawy.

Uzasadniając zmianę nazwy Spółki zarząd twierdzi, że chciano, by kojarzyła się z takimi cechami, jak silny zespół ekspertów o wysokich kompetencjach, nowoczesność i efektywność. Zarządowi zależało też na podkreśleniu, że grupa jest godna zaufania, wyjątkowa, ma do zaoferowania wysoką jakość produktów, a nowa marka to klasa premium. „W rezultacie wybraliśmy z wypracowanych propozycji nazwę Compremum, co oznacza po francusku zrozumienie i co podkreśla to, jak bardzo nasza propozycja jest uszyta na miarę tego, czego potrzebuje nasz partner i klient” – stwierdził prezes Łukasz Fojt (na zdjęciu obok).

Zobacz również

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Grupa Arbonia poinformowała o podjęciu ostatecznej decyzji co do sprzedaży dywizji klimatu firmie Midea Electrics Netherlands. Pierwsze kroki związane ze zbyciem były podjęte na początku tego roku.

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

Grupa ML System opublikowała dane finansowe za rok 2023. W tym czasie wielokrotnie zwiększył się eksport. Natomiast zarówno przychody ze sprzedaży, jak i zysk brutto oraz EBIDTA zmalały.

Niemiecki producent maszyn poszerza portfolio po przejęciu

Niemiecki producent maszyn poszerza portfolio po przejęciu

Weinig z siedzibą w Tauberbischofsheim (Niemcy), zawarł umowę z firmą Stähle-Hess, mieszczącą się w Reutlingen (Niemcy). Dzięki niej producent maszyn do obróbki drewna poszerza swoje portfolio produktów.

1