Ponowne spotkanie na targach Ligna

Red.: |Data publikacji:

Targi Ligna po przerwie wróciły do kalendarza niemieckich imprez. Przedstawiciele branży drzewnej znów mogą się spotkać w tradycyjnej formie.

W połowie maja w Hanowerze wreszcie odbyły się targi Ligna. Organizowana co dwa lata impreza była wstrzymana z powodu COVID-u. Międzynarodowe Targi Przemysłu Drzewnego stały się więc ponownie okazją do bezpośredniego spotkania się przedstawicieli branży. Jak podkreślają organizatorzy, Ligna dostarczyła dowodów na to, że targi są oczekiwane i niezbędne jako miejsce wymiany informacji oraz spotkań. Świadczą o tym także liczby, mimo że przed przerwą spowodowaną epidemią jednak były wyższe. W centrum wystawienniczym w tym roku znalazły się stoiska 1300 firm z 50 krajów, a targi odwiedziło 80 000 gości ze 160 krajów.

Jestem entuzjastycznie nastawiony do tych targów, a przede wszystkim do popularności międzynarodowych gości. Ludzie nie przyzwyczaili się do formatów cyfrowych i nie siedzieli w domu – mówi Daniel Schmitt, CEO Homag Group.

Gregor Baumbusch, dyrektor generalny Michael Weinig dodaje:

Naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do Ligna. Ponieważ tutaj mamy możliwość zaprezentowania wszystkich pracujących maszyn, począwszy od maszyny podstawowej, a skończywszy na połączonym systemie. Pierwszy dzień był wspaniały, udało nam się przyciągnąć gości z całego świata

Przedstawiciele obu firm mają też nadzieję, że kontakty zawarte podczas targów Ligna zaowocują sfinalizowaniem kontraktów. Jest to bardzo cenne szczególnie w obecnym czasie, ponieważ liczba zamówień spada od lata ubiegłego roku i zachodzi obawa, że ten trend może się utrzymać przez cały rok.

Zobacz również

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel podsumowało wyniki z pierwszego kwartału. Spółka odnotowała niewielki spadek w sprzedaży, ale prognozuje wzrost popytu na farby.

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy Mercor Doors wygasza produkcję w fabryce w Bielsku. Działalność będzie przeniesiona do zakładu w Dobrzeniu Wielkim.

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Grupa Arbonia poinformowała o podjęciu ostatecznej decyzji co do sprzedaży dywizji klimatu firmie Midea Electrics Netherlands. Pierwsze kroki związane ze zbyciem były podjęte na początku tego roku.

1