Miliony złotych na wymianę stolarki

Red.: |Data publikacji:

Rozpoczęła się druga edycja programu Stop Smog. Dzięki niemu można otrzymać dotację na wymianę źródeł ciepła i przeprowadzenie termomodernizacji.

Stop Smog 2.0 to nowa edycja programu, który ruszył 31 marca i realizowany będzie na obszarach, gdzie obowiązują uchwały antysmogowe. To system dopłat do wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne i na termomodernizację budynków jednorodzinnych. O dotację mogą starać się gminy, związki gminne, powiaty, jak również związek metropolitalny w województwie śląskim. Ostatecznymi beneficjentami są właściciele budynków jednorodzinnych, którzy nie mogą sobie pozwolić na samodzielną wymianę pieca i remont – czyli m.in. zakup i montaż okien i drzwi energooszczędnych.

Mieszkańcy otrzymają zwrot do 100 proc. kosztów remontu i wymiany pieca. Przy czym wkład własny samorządu wynosi 30 proc., a 70 proc. kosztów pokryte jest z programu Stop Smog. Jest to druga możliwość, oprócz programu Czyste Powietrze, na uzyskania wsparcia na wymianę m.in. okien i drzwi o dobrych parametrach termoizolacyjnych. O najnowszych zmianach w Czystym Powietrzu pisaliśmy TUTAJ

Stop Smog zaplanowany został na lata 2019-2024. Dotychczas wykorzystane zostało 37 mln, a na 2021 r. budżet wynosi 142 mln zł. Natomiast w latach 2022-2024 budżet na remonty i wymianę pieców ma wynieść 518 mln zł. Szczegóły na temat Stop Smog można znaleźć na stronie czystepowietrze.gov.pl

Zobacz również

Drutex czempionem 20 lat integracji

Drutex czempionem 20 lat integracji

Drutex najlepiej wykorzystał obecność Polski w Unii Europejskiej. Tak ocenia działalność firmy miesięcznik „Forbes”.

Dormakaba mocno redukuje zatrudnienie

Dormakaba mocno redukuje zatrudnienie

Dormakaba zwalnia pracowników w swoich zakładach. Jest to konsekwencja wdrożenia programu transformacji Shape4Growth.

20 lat w UE – „Dużo zyskaliśmy, ale warto rozpocząć rozmowy nad reformami unijnej gospodarki”

20 lat w UE – „Dużo zyskaliśmy, ale warto rozpocząć rozmowy nad reformami unijnej gospodarki”

Wejście Polski do UE oznaczało dostęp do wspólnego rynku. Skorzystały na tym polskie przedsiębiorstwa, w tym Press Glass.

1