EPPA w Polsce: nowe zasady CE i projekt recyklingu okien

Red.: |Data publikacji:

Organizacja EPPA zorganizowała swoje doroczne spotkanie w Polsce, w Warszawie. Członkowie stowarzyszenia wybrali nowy zarząd i zainaugurowali projekt recyklingu Oknorec.

EPPA, europejski związek dostawców systemów okiennych z PCW, w tym roku zorganizował swoje walne zgromadzenie w Polsce. Odbyło się ono 25 maja w Warszawie, a gospodarzem spotkania był POID. Członkowie EPPA wybrali nowy zarząd – przewodniczącym został Alexander Franke z Profine, który zastąpił po rocznej kadencji Carstena Heuera z Rehaua. Wiceprzewodniczącym został Götz Schmiedeknecht z Salamandra. EPPA ogłosiła także utworzenie dwóch regionalnych oddziałów: EPPA Niemcy i EPPA Polska.

Od lewej: Götz Schmiedeknecht, Casten Heuer i Alexander Franke.

Nowy zarząd EPPA określił trzy kluczowe zadania, na których się skupi podczas 12 najbliższych miesięcy. Będzie to:
– praca nad przyspieszenie wdrażania unijnej fali renowacji,
– dalsze pozycjonowanie systemów profili z PCW jako wzorca dla zamkniętego obiegu produktu,
– zwiększenie zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw systemów profili z PCW.

Zarząd EPPA zdecydował o zwiększeniu współpracy z krajowymi członkami stowarzyszenia. Podczas warszawskiego spotkania obecni byli także europarlamentarzyści, którzy omawiali unijne prawo oraz znaczenie ustawodawstwa dla polskiego rynku wyrobów budowlanych. Dotyczy to także przyszłych zmian w oznakowaniu CE. Członkowie EPPA ogłosili także nową inicjatywę w Polsce – Oknorec. Polega ona na rozpoczęciu zbiórki i recyklingu okien, akcji przewodniczą Marek Karwowski i Karol Pieta. Jest to inicjatywa, która wpisuje się w zobowiązanie VinylPlus 2030.

 

Zobacz również

Nowe showroomy z rozwiązaniami polskich producentów

Nowe showroomy z rozwiązaniami polskich producentów

Marzec i kwiecień to okres, w którym polscy producenci intensywnie pracują nad swoimi showroomami. W ostatnim czasie o otwarciu nowych przestrzeni wystawowych informowali Aluprof, Budvar Centrum i Drutex.

Polskie firmy ruszyły na zakupy włoskich maszyn

Polskie firmy ruszyły na zakupy włoskich maszyn

Polscy producenci wyrobów z drewna, m.in. stolarki kupili w zeszłym roku maszyny włoskie o wartości ponad 107 mln euro, to wzrost o 35 proc.

Wzrost popytu na systemy bezpieczeństwa. Spółka Assa Abloy podsumowała pierwszy kwartał

Wzrost popytu na systemy bezpieczeństwa. Spółka Assa Abloy podsumowała pierwszy kwartał

Assa Abloy podliczyła pierwszy kwartał, spółka odnotowała wzrost sprzedaży o 6 proc. Widzi też popyt na bezpieczne systemy wejściowe.

1