Czy możemy być konkurencyjni za granicą?

Red.: |Data publikacji:

Temat przewodni tegorocznego OFS: czy możemy być konkurencyjni zagranicą, jest też celem działania Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych. Dziś zainaugurowała ona swoją działalność konferencją prasową. Jednocześnie uruchomiono też jej stronę internetową.

RPPG zrzesza polskich przedsiębiorców z wielu branż. Naszą reprezentują obecnie: Ryszard Florek z Fakro jako przewodniczący oraz Krzysztof Domarecki (Selena FM) i Andrzej Wiśniowski (Wiśniowski). W zarządzie rady zasiadają też Grzegorz Piątkowski – prezes i Michał Broniewicz – wiceprezes.

Jak zaznacza powołana 1 czerwca br. Rada, jej głównym celem jest dbanie o polski interes gospodarczy poprzez wzrost konkurencyjności naszej gospodarki i zwiększenie liczby krajowych firm globalnych oraz budowanie dobrego wizerunku Polski i polskiej gospodarki na świecie. RPPG zaprosiła do współpracy duże firmy krajowe, których celem jest rozwój na wielu rynkach zagranicznych.

Ryszard Florek podkreśla, że:

Ryszard Florek

Polska od 35 lat działa w ramach systemu gospodarki rynkowej, od 19 lat jest członkiem Unii Europejskiej. Pomimo tego nasz kraj rozwija się wolniej niż kraje, które mają znaczącą liczbę rodzimych firm globalnych. Dane statystyczne potwierdzają, że im więcej rodzimych firm globalnych posiada dany kraj, tym większa zamożność jego obywateli.

Zobacz również

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel podsumowało wyniki z pierwszego kwartału. Spółka odnotowała niewielki spadek w sprzedaży, ale prognozuje wzrost popytu na farby.

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy Mercor Doors wygasza produkcję w fabryce w Bielsku. Działalność będzie przeniesiona do zakładu w Dobrzeniu Wielkim.

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Grupa Arbonia poinformowała o podjęciu ostatecznej decyzji co do sprzedaży dywizji klimatu firmie Midea Electrics Netherlands. Pierwsze kroki związane ze zbyciem były podjęte na początku tego roku.

1