Austriacki producent osłon ma nadzieję na dobry rok

Red.: |Data publikacji:

Hella, producent i dystrybutor osłon przeciwsłonecznych z Austrii, ma nadzieję, że rok 2023 nie przyniesie rozczarowania. Tym bardziej, że w kolejnym przedsiębiorstwo będzie obchodziło 65. rocznicę działalności.

Jedna z realizacji firmy Hella.

Osiągnięcie progu 200 mln euro rocznych obrotów było zaplanowane już na 2021 r. Jednak okazało się to niemożliwe, a jedną z przyczyn były opóźnienia w łańcuchach dostaw. Kwota została przekroczona w kolejnym okresie rozliczeniowym. Wynik 217 mln euro oznaczał wzrost obrotów o 24,5 mln euro, czyli ok. 13 procent.

Wzrost został odnotowany na wszystkich rynkach, na których działa firma. Oprócz głównych segmentów produkcji, jakimi są różnego rodzaju osłony, dotyczył również autorskiego systemu sterowania. Jak podaje firma, w wypracowaniu tej kwoty miały udział wszystkie oddziały regionalne. Oprócz Austrii mieszczą się one w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Chorwacji i Polsce.

Andreas Kraler, dyrektor zarządzający w Helli, zauważa:

Trudniej dzisiaj osiągnąć dobry wynik finansowy niż dobre obroty. Wzrost cen i płac nie podnosi obrotów, więc zysk spada na dalszy plan. Nie można wszystkich kosztów, które wzrastają w ciągu roku, bezpośrednio przenieść na rynek, bo to jest niewykonalne.

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia łącznie 1300 osób. Natomiast spółka Hella Techniki Osłonowe świętowała niedawno 20-lecie działalności w naszym kraju. Obecnie ma siedzibę w Żórawinie koło Rzepina, w województwie dolnośląskim, gdzie znajduje się też firmowy showroom.

Bezpieczeństwo energetyczne

Grupa Hella dąży do ograniczania śladu węglowego i zachowania niezależności energetycznej w kolejnych latach. Dlatego na dachu zakładu produkcyjnego zostaną zainstalowane instalacje fotowoltaiczne. Rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju będą również zastosowane w niemieckich fabrykach. Dla grupy takie działania nie są nowością, ponieważ już w 1996 r. w macierzystym oddziale produkowała ona prąd dzięki własnej elektrowni wodnej, ponadto ogrzewa zakład biomasą. Firma sprzedaje do sieci energetycznej całość wyprodukowanego prądu i pobieramy tyle, żeby zaspokoić swoje potrzeby.

Zobacz również

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel podsumowało wyniki z pierwszego kwartału. Spółka odnotowała niewielki spadek w sprzedaży, ale prognozuje wzrost popytu na farby.

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy Mercor Doors wygasza produkcję w fabryce w Bielsku. Działalność będzie przeniesiona do zakładu w Dobrzeniu Wielkim.

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Grupa Arbonia poinformowała o podjęciu ostatecznej decyzji co do sprzedaży dywizji klimatu firmie Midea Electrics Netherlands. Pierwsze kroki związane ze zbyciem były podjęte na początku tego roku.

1