AGC stopniowo zastępuje gaz elektrycznością

Red.: |Data publikacji:

AGC instaluje w kolejnej hucie szkła instalację elektryczną. Linia produkcyjna zasilana będzie częściowo elektrycznością, tym razem w zakładzie w Niemczech.

Już trzy europejskie zakłady AGC zajmujące się produkcją szkła płaskiego mają linię zasilaną częściowo elektrycznością. Takie rozwiązania są już zainstalowane w hucie w Moustier w Belgii i Seingbouse we Francji. Natomiast właśnie zakończyły się prace w zakładzie w Osterweddingen w Niemczech. Firma przyznaje, że praca tam była dużym wyzwaniem. Montaż odbywał się w blisko działającego pieca, więc panowała bardzo wysoka temperatura.

Prace instalacyjne w niemieckim zakładzie AGC.

AGC stosuje nową technologię bezpośredniego wykorzystania energii elektrycznej do przeprowadzania procesu topienia szkła. Tradycyjnie źródłem energii jest tu gaz, firma stara się go zastąpić. Nowa metoda pozwala przede wszystkim na mniejsze uzależnienie się od jego dostaw. Wpływa także na zmniejszenie bezpośredniej emisji związków powstających przy spalaniu paliw kopalnych. AGC chce do 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną, a technologia zasilania energią elektryczną przybliża firmę do osiągnięcia tego celu.

Zobacz również

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel podsumowało wyniki z pierwszego kwartału. Spółka odnotowała niewielki spadek w sprzedaży, ale prognozuje wzrost popytu na farby.

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy Mercor Doors wygasza produkcję w fabryce w Bielsku. Działalność będzie przeniesiona do zakładu w Dobrzeniu Wielkim.

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Grupa Arbonia poinformowała o podjęciu ostatecznej decyzji co do sprzedaży dywizji klimatu firmie Midea Electrics Netherlands. Pierwsze kroki związane ze zbyciem były podjęte na początku tego roku.

1