Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

FAAC: Niemal 60 lat automatyzacji

Data publikacji: 2023-08-31

Od początku swojej działalności w roku 1965 po dzień dzisiejszy firma FAAC zajmuje się kluczową dziedziną nowoczesnego życia jaką jest automatyzacja.

Automatyzacja bram, wpisana w nazwę firmy: Fabbrica Automatismi Apertura Cancelli, to obszar, w którym FAAC rozpoczął opracowywanie i produkcję urządzeń niejednokrotnie wytyczając nowe trendy. Na przestrzeni lat zaowocowało to bogatym portfolio produktowym z licznymi autorskimi rozwiązaniami, w tym ponad 75 opatentowanymi. Dzięki poszerzaniu gamy produktowej wraz z otwieraniem się na nowe specjalności możemy proponować naszym klientom oprócz wspomnianych rozwiązań do bram zewnętrznych, garażowych i przemysłowych także: szlabany, zapory podziemne (słupki), osobowe bramki kontroli dostępu, napędy do automatycznych drzwi przesuwnych i rozwiernych, systemy kontroli dostępu, systemy parkingowe, napędy do rolet i okiennic, systemy domofonowe, szybkobieżne bramy rolowane, systemy sterowania radiowego. Produkty wytwarzane są przede wszystkim w fabrykach zlokalizowanych w Europie, także elementy elektroniczne co warte podkreślenia, a dzięki ponad 3600 pracownikom nasze produkty docierają na każdy kontynent.

Podziału naszych produktów można dokonać na wiele sposobów. Czy to ze względu na przeznaczenie (budownictwo indywidualne/rezydencyjne lub przemysłowe/komercyjne) i związaną z tym oczekiwaną intensywność eksploatacji, czy to ze względu na bazę użytych w danym produkcie rozwiązań (elektromechaniczne lub elektrohydrauliczne) czy też ze względu na napięcie zasilające elementu wykonawczego (24 V/36 V DC lub 230 V/400 V AC).

W przypadku podziału ze względu na napięcie, trudnym jest określenie jednoznacznie lepszego rozwiązania. Jednakże w ostatnich latach wprowadziliśmy kilka całkowicie nowych produktów, które przypisać można do grupy ogólnie nazywanej produktów 24 V.
Nasze produkty z gamy 24 V, o których warto wspomnieć z nazwy to przede wszystkim:

  • C720 i C721 – napędy do bram przesuwnych z opatentowaną przekładnią cykloidalną.
  • C4000I – napęd do bram przesuwnych do montażu wewnątrz słupka.
  • S2500I – napęd do bramy rozwiernej do montażu zintegrowanego na słupku.
  • Szlabany Magnetic.
  • Szlabany B680H oraz B614.
  • Napędy klasyczne do bram rozwiernych, mechaniczne S418, 391 oraz hydrauliczny S450H.
  • Napędy podziemne do bram rozwiernych 770N oraz S800H.

Użycie silnika 24 V DC (zamiast 230 V AC) w tych urządzeniach to wynik zalet, jakie niesie taki dobór, czyli:

  • Pewniejsze i łatwiejsze uzyskanie bezpiecznych parametrów pracy urządzenia oraz możliwość ich regulacji np. czułości wykrywania przeszkód.
  • Większa ilość regulowanych parametrów pracy takich jak: spowolnienia, prędkości.
  • Mniejsze ryzyko porażenia prądem w przypadku awarii lub błędu montażowego.
  • Mniejszy pobór prądu co jest ważnym czynnikiem ekonomicznym lecz także ekologicznym, bowiem w dobie wzrastającej świadomości ekologicznej, wybór napędów 2V może być krokiem w stronę bardziej zrównoważonej przyszłości.
  • Cichsza praca, co jest ważne zwłaszcza w przypadku bram znajdujących się w pobliżu miejsc, gdzie cichy ruch jest wskazany, np. w sąsiedztwie biur czy domów.
  • Prostsze zasilanie awaryjne (z akumulatorów) przy zaniku zasilania sieciowego, dzięki czemu brama nie przestaje pracować,
  • Możliwość intensywnej eksploatacji, praktycznie pracy ciągłej.

Nasz gotowy produkt łączy zalety napędów 24V ze wspólnymi dla wszystkich produktów systemami radiowymi (SLH, FDS), elementami zabezpieczającymi (optycznymi, elektronicznymi, kontaktowymi), łącznością BUS oraz strukturą logiczną central sterujących, central z dużą możliwością konfiguracji, ale i z wieloma predefiniowanymi logikami działania. Dzięki takiemu połączeniu możemy oferować naszym klientom rozwiązania na miarę ich oczekiwań.

1