Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

ANWIS: Oferta zaprezentowana w Stuttgarcie

Data publikacji: 2024-04-19

Na stoisku targowym w Stuttgarcie firma ANWIS zaprezentowała cały przekrój bogatej oferty – były to zarówno osłony zewnętrzne, wewnętrzne, jak i komponenty do ich wytwarzania.

Przedsiębiorstwo stara się stale opracowywać nowe rozwiązania, produkty i sukcesywnie poszerzać swoje portfolio. Targi takie jak R+T stanowią doskonałą okazję, by zaprezentować je branży w międzynarodowym gronie.

Jeśli chodzi o osłony wewnętrzne, Anwis przygotował w tym roku wiele nowości. Są to m.in. systemy plis Evie z magnetyczną blokadą stopki oraz rozwiązania przeznaczone do żaluzji poziomych 50 mm, takie jak system Mega View – mechanizm, który łączy lamele w pary po ich otwarciu, podwajając przestrzeń między listwami oraz system Twin Pull – intuicyjny system sprężynowy, w którym dwa sznurki umożliwiają otwieranie i zamykanie żaluzji, ale także jej podnoszenie i opuszczanie. W żaluzjach aluminiowych producent wprowadził również system Light Less, gdzie przesunięta perforacja lameli powoduje, że otwory wykonane na jej powierzchni są niewidoczne. Ciekawym rozwiązaniem jest również frezowana listwa dolna w żaluzjach drewnianych i bambusowych, pozwalająca na estetyczne zamocowanie drabinki taśmowej.

Producent rozbudował też ofertę pod kątem najnowszych trendów. W zeszłym roku wprowadził nowe kolekcje żaluzji bambusowych, zaś w tym pojawi się nowa seria żaluzji drewnianych, a także nowe kolekcje tkanin dzień i noc oraz plis typu plaster miodu.

Na stoisku można było znaleźć przedpremierowe kolekcje tkanin eko, które pochodzą z recyklingu. Jest to obecnie bardzo popularny trend na zachodzie Europy, w Polsce jeszcze mało widoczny. Jednak według firmy ta moda wkrótce do nas dotrze. Ponadto, goście odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z rozwiązaniami do inteligentnego domu. Agnieszka Gołębiewska, kierownik działu marketingu, wyjaśnia: – Dzisiaj rozwiązania typu smart home wydają się niemal powszechne dla osób, które projektują dom czy planują inwestycję. Chodzi tu nie tylko o sterowanie zewnętrznymi produktami, ale coraz częściej również tymi we wnętrzach. Aktualnie jesteśmy w trakcie wdrażania własnej aplikacji, którą w tym roku przygotujemy do osłon zewnętrznych. Sposób jej działania prezentujemy również na targach.

Według Anwisu obecnie można mówić o kilku tendencjach w branży osłon. Rośnie zainteresowanie klientów tkaninami eko, materiałami pochodzenia naturalnego, produktami do inteligentnego domu oraz ciekawą kolorystyką.

Anwis przygotowuje się już także do raportowania ESG zgodnie z dyrektywą unijną, która zacznie obowiązywać od przyszłego roku. Będzie się również posługiwał certyfikatem FSC, świadczącym o tym, że drewno, z którego wykonane są produkty firmy, spełnia określone wymogi środowiskowe. Takich certyfikatów wymagają szczególnie klienci z zagranicy.

Firma eksportuje za granicę ok. 50 proc. swoich wyrobów – zarówno produktów gotowych, jak i komponentów do systemów. Odbiorcami są przede wszystkim Niemcy, Niderlandy, Skandynawia, a także Bałkany. Anwis zamierza rozwijać sprzedaż także w innych krajach. Zapytaliśmy Marcina Rosatiego, prezesa firmy, jak ocenia miniony rok, a także przyszłość: – Mamy szeroki, rozbudowany asortyment i to nam bardzo pomaga w okresie spowolnienia gospodarczego, i dlatego w niewielkim stopniu odczuwamy pogorszenie sytuacji na rynku. Jeśli chodzi o wyniki z ubiegłego roku, to zaliczamy ten rok do dobrych. Jesteśmy też optymistycznie nastawieni do sytuacji na rynku w dłuższej perspektywie czasu. Mamy stabilnego właściciela, Grupę Warema, który daje nam komfort, jeśli chodzi o równomierny rozwój oferty produktowej, a także o realizację projektów inwestycyjnych, dla przykładu w tym roku będziemy budować nową halę produkcyjno-magazynową. Podsumowując, mamy dobrą, szeroką ofertę, stabilną sytuację właścicielską oraz zaplanowaną i aktualnie wdrażaną strategię rozwoju na najbliższe lata.

1