WIDOK – główny księgowy

Data publikacji: 2019-02-25

Firma: WIDOK

Stanowisko: główny księgowy/a

Miejscowość: Warszawa

Województwo: Mazowieckie

Branża: Producent

OPIS STANOWISKA:

  • Prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
  • Terminowe i rzetelne sporządzanie sprawozdań finansowych wg ustawy o rachunkowości, bilansów, deklaracji podatkowych CIT, VAT, VAT-UE, PIT itd., sprawozdań statystycznych, PFRON, INTRASTAT, raportów na potrzeby Zarządu oraz innych instytucji zewnętrznych,
  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości i plan kont oraz procedury księgowo-podatkowe,
  • Prowadzenie oraz nadzór nad poprawnością dokumentacji finansowej i księgowej Spółki,
  • Nadzór nad właściwym obiegiem, utrzymaniem, przechowywaniem oraz archiwizacją dokumentów księgowych,
  • Kierowanie przepływem informacji finansowo-kosztowej wewnątrz przedsiębiorstwa,
  • Bieżąca analiza i kontrola finansów,
  • Bieżąca kontrola kosztów i przychodów,
  • Nadzór i kontrola nad gospodarką magazynową,
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,
  • Bieżące monitorowanie zmian w regulacjach prawnych,
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, PFRON, banki, brokerzy, audytorzy, biegli rewidenci i inne),
  • Współpraca z innymi działami firmy.

OCZEKIWANIA:

  • Minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego w prowadzeniu księgowości w firmie produkcyjnej,
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego oraz zasad rachunkowości,
  • Mile widziana znajomość i umiejętność zastosowania przepisów z zakresu rachunkowości oraz ustaw podatkowych w branży budowlanej,
  • Znajomość systemu symfonia będzie mile widziana,
  • Dobra znajomość systemów klasy ERP, MS Office. w szczególności Excel
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i samodzielnego określania priorytetów działań,
  • Umiejętność planowania, zdolność analitycznego myślenia i formułowania wniosków,
  • Samodzielność, sumienność, rzetelność, komunikatywność,
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy.

OFERUJEMY:

  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Dużą samodzielność pracy,
  • Możliwość zdobycia doświadczenia i rozwoju zawodowego.