Decco będzie korzystać z zielonej energii

Autor: |Data publikacji:

Decco będzie zasilać swoją działalność produkcyjną zieloną energią. Producent profili z PCW dołączył do grupy firm z branży, które chcą się uniezależnić od dostawców konwencjonalnej energii.

Decco podpisało pod koniec zeszłego roku umowę na zakup energii ze spółką Figene. W kontrakcie zawarte jest, że producent profili tworzywowych będzie nabywał energię odnawialną przez piętnaście lat, zaczynając od 1 lipca 2023 r. Firma Figene dostarczy Decco łącznie przez ten okres 300 tys. MWh energii odnawialnej.

Figene podkreśla, że jest właścicielem szeroko zdywersyfikowanego portfela aktywów energetycznych. Firma korzysta z farm wiatrowych i fotowoltaicznych, jednocześnie rozbudowując swoje moce energetyczne. Spółka podkreśla, że rynek energii odnawialnej jest dla klientów korporacyjnych coraz bardziej atrakcyjny z wielu względów. Dzięki korzystaniu z OZE firmy mogą przede wszystkim realizować swój cel dekarbonizacji działalności. Dla przedsiębiorstw istotnym czynnikiem jest także kwestia szybko rosnących cen energii konwencjonalnej. W przypadku wieloletnich kontraktów na zakup energii odnawialnej klient ma ustaloną stałą cenę energii, co pozwala mu na stabilne planowanie działalności.

Decco jest kolejną firmą z branży stolarki otworowej, która w ostatnich miesiącach zdecydowała się na uniezależnienie od dostaw konwencjonalnej energii. Takie decyzje podjęło już kilka firm produkujących komponenty, m.in. NSG, Selena czy Norsk Hydro.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.