Ceny szkła w Saint-Gobain wzrosły o 15 proc.

Saint-Gobain podsumował III kwartał, w tym okresie wszystkie segmenty działalności odnotowały dwucyfrowe wzrosty wartości sprzedaży.

Czytaj dalej

Miliardy euro na okna i fotowoltaikę

W Komisji Europejskiej rozważany jest obowiązek montowania paneli słonecznych na wszystkich nowych budynkach administracji publicznej oraz komercyjnych, a docelowo również tych mieszkalnych.

Czytaj dalej

Decco będzie korzystać z zielonej energii

Decco korzystać będzie od połowy 2023 r. z zielonej energii. Firma podpisała kontrakt na 15 lat na dostawę energii odnawialnej z Figene.

Czytaj dalej

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG w Polsce korzystać będzie z energii odnawialnej. Firma podpisała właśnie umowę na zakup energii wytwarzanej z farm wiatrowych w naszym kraju.

Czytaj dalej

Aliplast inwestuje i chce być neutralny klimatycznie

Aliplast w tym roku inwestuje w moce produkcyjne. Firma chce być także neutralna klimatycznie. Firma właśnie montuje ogniwa fotowoltaiczne, wykorzystuje także deszczówkę.

Czytaj dalej

Velux nawiązał współpracę ze Schneider Electric

Velux nawiązał właśnie partnerstwo ze Schneider Electric. W ramach współpracy firmy będą realizować umowy zakupu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Czytaj dalej

Ambitne cele klimatyczne USA to większa sprzedaż stolarki

Nowy prezydent USA Joe Biden zapowiedział wspieranie budownictwa efektywnego energetycznie. Przełoży się to na wzrost zamówień na stolarkę.

Czytaj dalej