NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

Red.: |Data publikacji:

NSG w Polsce korzystać będzie z energii odnawialnej. Firma podpisała właśnie umowę na zakup energii wytwarzanej z farm wiatrowych w naszym kraju.

NSG UK Enterprise, część Grupy NSG, podpisało umowę z firmą EDP Renewables na zakup energii odnawialnej. NSG korzystać będzie z energii generowanej przez farmy wiatrowe w Polsce. W ten sposób producent szkła chce zaspokoić część potrzeb na energię w naszym kraju.

Umowa zawarta jest na 10 lat. Kontrakt zapewni 100 GWh (gigawatogodzin) rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną w NSG. Producent szkła podkreśla, że dużą zaletą tej umowy jest stała cena zakupu, co stanowi odmianę w porównaniu do dynamicznie zmieniających się obecnie kosztów zakupu na rynku konwencjonalnej energii.

Grupa NSG planuje zaspokoić co najmniej połowę swoich potrzeb na energię ze źródeł odnawialnych na całym świecie. Firma wyznaczyła sobie rok 2024 do realizacji tego celu. Dzięki podpisanej właśnie umowie w Polsce producent szkła zredukuje emisję dwutlenku węgla o ok. 80 tys. ton rocznie.

Przypomnijmy, że coraz więcej firm z branży inwestuje w energię odnawialną. W ostatnich dniach Selena ogłosiła, że jej nowa spółka Selena ESG zajmie się instalacją paneli fotowoltaicznych. W pierwszej kolejności takimi instalacjami zostaną pokryte dachy zakładów Seleny na świecie, pisaliśmy o tym TUTAJ. Także Mercor stał się udziałowcem w spółce Elmech-ASE, zajmującej się rozwojem technologii inteligentnego zarządzania energią na bazie produkowanych magazynów energii. O tym wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

 

Zobacz również

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Po niezwykle udanym sezonie 2021, po bardzo dobrym dla MFO pierwszym półroczu tego sezonu, spółka przygotowuje się na słabszy okres wynikający z warunków zewnętrznych. Uniezależnia się od kosztów energii inwestując w fotowoltaikę.

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał. Firma szacuje, że wartość inwestycji wyniesie ok. 7 mln zł. Producent otrzymał decyzję o wsparciu od KSSEMP.

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

AGC Glass Europe już w tym roku rozpocznie produkcję szkła o obniżonym śladzie węglowym. Dzięki temu firmie uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 proc.

1