Świąteczne granie z Drutexem

Red.: RK |Data publikacji: 2019-12-22

W piątek 28 grudnia odbędzie w Częstochowie tradycyjny już i tradycyjnie wspierany przez Drutex turniej piłkarski z udziałem gwiazd polskiej piłki, estrady i filmu oraz koncert z udziałem gwiazd hip-hopu. Dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie w całości na potrzeby fundacji Ludzki Gest – Jakuba Błaszczykowskiego.

Świąteczne granie z Kubą” jak co roku zamyka sezon w Drutexie, a rok 2019 był dla firmy wyjątkowy, bo związany z dużą reorganizacją kadrową tej rodzinnej firmy. Najważniejsze stanowiska menedżerskie powierzono wieloletnim, oddanym Prezesowi menedżerom, którzy „w boju” dowiedli swoich wysokich kwalifikacji. Świadczą o tym rosnące wyniki sprzedażowe firmy oraz jej wyższa rentowność. Sprzedaż w roku 2019 sięgnęła tu niemal miliarda złotych, a zysk netto był o 20 proc. wyższy niż przed rokiem. Jednocześnie w tym samym czasie skutecznie prowadzony był w Drutexie szeroki program inwestycyjny o wartości 93 mln zł.

Prezes Leszek Gierszewski wydaje się być zadowolony z efektów: Przychody i wyniki finansowe jedynie potwierdzają, że Drutex jest w doskonałej kondycji. Mamy świetnych, zmotywowanych i zaangażowanych ludzi, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągać doskonałe rezultaty, które jeszcze rok temu wydawały się nierealne. Jeszcze w zeszłym roku myśleliśmy, że jesteśmy u granic możliwości produkcyjnych. W tym roku powierzchnia pod dachem się nie zwiększyła, a realizujemy więcej i szybciej umacniając swoją pozycję na międzynarodowym rynku stolarki.

Na przyszły sezon Prezes zapowiada kontynuację wzrostów i wprowadzanie na rynek nowych produktów. Kontynuowane będą również inwestycje, m.in. w nowy biurowiec, lakiernię, ale i ogromną halę produkcyjną o powierzchni 60 tys. mkw. Firma otrzymała właśnie warunki zabudowy dla tej inwestycji, która zrealizowana zostanie po drugiej stronie ulicy Lęborskiej. Podjęto już prace projektowe, a rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na początek roku 2021.

Szerszą wypowiedź prezesa Gierszewskiego na temat mijającego sezonu zamieścimy w styczniowym wydaniu Forum Branżowe. Zachęcamy do lektury.

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1