Drutex inwestuje w nowe technologie

Red.: RK |Data publikacji: 2019-10-23

W ubiegły czwartek gościliśmy na zaproszenie zarządu Drutex SA w siedzibie tej firmy w Bytowie, mając okazję do zwiedzenia fabryki i jej nowych działów. Naszym przewodnikiem był prezes Leszek Gierszewski. – Cały czas inwestujemy w zwiększenie mocy produkcyjnych, bo na dzień dzisiejszy to nasze jedyne ograniczenie – opowiadał. – Automatyzujemy i optymalizujemy procesy produkcyjne, wyposażamy hale produkcyjne w innowacyjne maszyny i urządzenia, tworzymy własne systemy informatyczne mające na celu usprawnienie produkcji. W ciągu trzech miesięcy udało nam się stworzyć własny, nowoczesny dział wtryskarek (na zdjęciu poniżej – przyp. red.), który wytwarza wszelkie komponenty i półprodukty na potrzeby naszych okien, rolet czy drzwi – dodał, pokazując najnowszą, ukończoną inwestycję.

wtryskarka Drutex

Żeby się rozwijać firma musi ciągle inwestować w nowe hale i nowe linie produkcyjne. Za chwile rozpocznie się tu budowa magazynu wysokiego składowania, a w planach jest już kolejna gigantyczna hala o powierzchni 60 tys. mkw. Na nową inwestycję przeznaczony jest już grunt po drugiej stronie ulicy Lęborskiej, który w każdej chwili może zostać uzbrojony (na zdjęciu niżej).

To jednak przyszłość, a już teraz dotychczasowe hale dozbrajane się w nowe maszyny. Jeszcze w ubiegłym roku Drutex zakupił pierwsze EVO do zgrzewu V-Perfect, a obecnie rozwija swój park maszynowy do takich 16 robotów. Zakupił również 6 centrów obróbczo-tnących FAB CUT 3B, połączonych dynamicznym stołem podawczym z modułem służącym do automatycznego przykręcania i obróbki stali. Maszyny te są obecnie instalowane i uruchamiane, ale tak, aby nie zakłócić dotychczasowego rytmu produkcyjnego: 10 robotów EVO już pracuje w trybie ciągłym, reszta zostanie wdrożona do końca roku.

Technologia z niewidocznym zgrzewem staje się, zdaniem Leszka Gierszewskiego, rynkowym standardem, stąd będą też podstawą rozwoju technologii w firmie Drutex. I to we współpracy z Fimtec.  – Nowoczesne zaplecze technologiczne jest podstawą naszego dynamicznego rozwoju. Zawsze wybieramy partnerów i technologie z najwyższej półki – zapewnił nas prezes Drutexu.

nowe pole Drutexu

Kierowana przez niego spółka wydaje co roku na inwestycje kilkadziesiąt mln zł. W tym roku wydała już ponad 70 mln zł. Co jednak ważne, może inwestować miliony, bo i wypracowuje miliony złotych zysku. Jak pisaliśmy już wcześniej, tylko w pierwszym półroczu tego roku zysk netto wyniósł 65 mln zł, a na koniec roku przekroczy zapewne 100 mln zł. Dla prezesa Gierszewskiego są to środki, które pozwalają inwestować, uciekać do przodu w segmencie, w którym jest jednym z liderów. A więcej o tych inwestycjach i o naszej wizycie w Drutexie będzie można przeczytać w listopadowym wydaniu Forum Branżowe. Zachęcamy do lektury.

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1