Drutex inwestuje w nowe technologie

Red.: |Data publikacji:

W ubiegły czwartek gościliśmy na zaproszenie zarządu Drutex SA w siedzibie tej firmy w Bytowie, mając okazję do zwiedzenia fabryki i jej nowych działów. Naszym przewodnikiem był prezes Leszek Gierszewski. – Cały czas inwestujemy w zwiększenie mocy produkcyjnych, bo na dzień dzisiejszy to nasze jedyne ograniczenie – opowiadał. – Automatyzujemy i optymalizujemy procesy produkcyjne, wyposażamy hale produkcyjne w innowacyjne maszyny i urządzenia, tworzymy własne systemy informatyczne mające na celu usprawnienie produkcji. W ciągu trzech miesięcy udało nam się stworzyć własny, nowoczesny dział wtryskarek (na zdjęciu poniżej – przyp. red.), który wytwarza wszelkie komponenty i półprodukty na potrzeby naszych okien, rolet czy drzwi – dodał, pokazując najnowszą, ukończoną inwestycję.

wtryskarka Drutex

Żeby się rozwijać firma musi ciągle inwestować w nowe hale i nowe linie produkcyjne. Za chwile rozpocznie się tu budowa magazynu wysokiego składowania, a w planach jest już kolejna gigantyczna hala o powierzchni 60 tys. mkw. Na nową inwestycję przeznaczony jest już grunt po drugiej stronie ulicy Lęborskiej, który w każdej chwili może zostać uzbrojony (na zdjęciu niżej).

To jednak przyszłość, a już teraz dotychczasowe hale dozbrajane się w nowe maszyny. Jeszcze w ubiegłym roku Drutex zakupił pierwsze EVO do zgrzewu V-Perfect, a obecnie rozwija swój park maszynowy do takich 16 robotów. Zakupił również 6 centrów obróbczo-tnących FAB CUT 3B, połączonych dynamicznym stołem podawczym z modułem służącym do automatycznego przykręcania i obróbki stali. Maszyny te są obecnie instalowane i uruchamiane, ale tak, aby nie zakłócić dotychczasowego rytmu produkcyjnego: 10 robotów EVO już pracuje w trybie ciągłym, reszta zostanie wdrożona do końca roku.

Technologia z niewidocznym zgrzewem staje się, zdaniem Leszka Gierszewskiego, rynkowym standardem, stąd będą też podstawą rozwoju technologii w firmie Drutex. I to we współpracy z Fimtec.  – Nowoczesne zaplecze technologiczne jest podstawą naszego dynamicznego rozwoju. Zawsze wybieramy partnerów i technologie z najwyższej półki – zapewnił nas prezes Drutexu.

nowe pole Drutexu

Kierowana przez niego spółka wydaje co roku na inwestycje kilkadziesiąt mln zł. W tym roku wydała już ponad 70 mln zł. Co jednak ważne, może inwestować miliony, bo i wypracowuje miliony złotych zysku. Jak pisaliśmy już wcześniej, tylko w pierwszym półroczu tego roku zysk netto wyniósł 65 mln zł, a na koniec roku przekroczy zapewne 100 mln zł. Dla prezesa Gierszewskiego są to środki, które pozwalają inwestować, uciekać do przodu w segmencie, w którym jest jednym z liderów. A więcej o tych inwestycjach i o naszej wizycie w Drutexie będzie można przeczytać w listopadowym wydaniu Forum Branżowe. Zachęcamy do lektury.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1