Rewelacyjne półrocze w Schüco

Red.: MR |Data publikacji: 2020-07-30

Schüco w Polsce minione pół roku zalicza do wyjątkowo udanych. W segmencie wyrobów z PCW wzrost przychodów ze sprzedaży jest dwucyfrowy.

Pierwsze półrocze dla tego producenta profili z PCW było bardzo dobre pod kątem sprzedaży, szczególnie pierwszy kwartał należał do udanych. Kwiecień i początek maja to okres największych ograniczeń w aktywności gospodarczej, dlatego firma także odczuła to notując mniejsze obroty. Jednak już w czerwcu te wyniki były rewelacyjne. Marek Mędrek z Schüco przyznaje, że nie pamięta tak dobrych danych handlowych z czerwca. Firma znacząco przekroczyła plan sprzedaży na pierwsze półrocze.

W lipcu firma odczuwa kontynuację tej pozytywnej tendencji, czyli dużego popytu na stolarkę. Świetnie radzą sobie na rynku klienci Schüco. Dobre dane handlowe odnotowały zarówno firmy, które dużo eksportują, jak i te, które sprzedają na rodzimym rynku.

Grupa Schüco podsumowała też pod względem handlowym miniony rok. Firma odnotowała w 2019 r. obrót w wysokości 1,75 mld euro w porównaniu do 1,67 mld euro w roku 2018. Jest to wzrost o 5 proc. W minionym roku Grupa Schüco na całym świecie zatrudniała 5650 pracowników.

Zobacz również

IFN inwestuje w e-commerce

IFN inwestuje w e-commerce

Austriacki koncern IFN (właściciel m.in. marki Internorm) przejał pakiet większościowy duńskiej firmy Skanva Group, która zajmuje się sprzedażą online stolarki w Danii, Norwegii i Islandii. To kolejny dowód ma to, że branża stolarki inwestuje coraz więcej w e-commerce.

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Europejski rynek farb i lakierów notuje od maja tego roku ożywienie. Jednak wciąż trudna jest sytuacja w segmencie farb przemysłowych.

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

W zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi pvc, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddaniu badaniom wszystkich pracowników i podjął decyzję o zamknięciu zakładu.

1