NSG publikuje wyniki finansowe. Wzrost sprzedaży, jednak nie na wszystkich rynkach

Red.: |Data publikacji:

NSG podsumował rok obrotowy, który zakończył się 31 marca. Spółka ten odnotowała w tym okresie wzrost wartości sprzedaży.

NSG, japoński koncern do którego należy marka Pilkington, poinformował o wynikach handlowych z całego roku obrotowego. Dla spółki zakończył się on 31 marca 2024 r. Firma podała, że przychody w tym roku wzrosły, wyniosły 832,5 mld jenów (ok. 21,04 mld zł) w stosunku do 763,5 mld jenów (ok. 19,3 mld zł) rok wcześniej. Także wyższy był zysk operacyjny, w bieżącym roku wyniósł on 35,9 mld jenów (ok. 910 mln zł) w porównaniu do 34,8 mld jenów (ok. 880 mln zł).

NSG Polska

Spółka poinformowała także, jak kształtowały się wyniki w poszczególnych segmentach. Jeśli chodzi o szkło architektoniczne, to w zakończonym roku finansowym przychody wyniosły 371,8 mld jenów (ok. 9,4 mld zł) w porównaniu do 365,9 mld jenów (ok. 9,2 mld zł) rok wcześniej. Jednak w Europie ten wynik był niższy o ok. 15 proc., w bieżącym sprawozdaniu rocznym przychody wyniosły 141,5 mld jenów (ok. 3,5 mld zł), a rok wcześniej 157,1 mld jenów (ok. 3,9 mld zł). Co ciekawe, dwa lata temu ten wynik był jeszcze znacznie niższy, to 116 mld jenów (ok. 2,9 mld zł).

Jeśli chodzi o zakończony właśnie rok obrotowy, to NSG odnotowało znacznie lepsze wyniki w segmencie szła architektonicznego w Azji i obu Amerykach. Tam przychody były wyższe w stosunku do roku ubiegłego. Spółka informuje, że w Europie spadają wolumeny sprzedaży oraz ceny, wraz z pojawieniem się spowolnienia gospodarczego. Z drugiej jednak strony spadają koszty produkcji, co łagodzi trudniejszą sytuację biznesową.

W ostatnich dniach pisaliśmy również o wynikach finansowych innych producentów szkła – AGC oraz Saint-Gobain.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1