AGC ze spadkiem sprzedaży szkła w pierwszym kwartale

Red.: |Data publikacji:

AGC podsumowało pierwszy kwartał pod kątem finansowym. Spółka odnotowała ogólny wzrost sprzedaży, jednak nastąpił spadek w segmencie szkła architektonicznego, niższy jest także zysk.

Japoński koncern AGC poinformował, że sprzedaż netto w okresie od stycznia do końca marca 2024 wyniosła 498,74 mld jenów (ok. 12,77 mld zł). To wzrost w stosunku do roku ubiegłego, w którym firma odnotowała sprzedaż w wysokości 489,2 mld jenów (ok. 12,53 mld zł). Niższy był jednak zysk operacyjny, w tym roku wyniósł on 24,14 mld jenów (ok. 618 mln zł), a rok wcześniej była to kwota 34,24 mld jenów (ok. 877 mln zł).

Spółka podała też dane dotyczące poszzególnych segmentów. W przypadku szkła architektonicznego, czyli wykorzystywanego w oknach i fasadach, w pierwszych trzech miesiącach tego roku sprzedaż wyniosła 110,28 mld jenów (ok. 2,82 mld zł). Rok wcześniej była to kwota 120,54 mld jenów (ok. 3,08 mld zł). Zysk operacyjny w pierwszym kwartale wyniósł 4,17 mld jenów (ok. 106 mln zł) w stosunku do 9,28 mld jenów (ok. 237 mln zł) w roku poprzednim.

agc-nowa linia w osterweddingen
Nowa linia do laminowania szkła w zakładzie w Osterweddingen

AGC zakłada jednak wzrost popytu na szkło, szczególnie laminowane. Dlatego 26 kwietnia firma otworzyła nową linię do laminowania szkła. Znajduje się ona w miejscowości Osterweddingen w Niemczech. W tym zakładzie produkowane są szyby o szerokiej gamie wymiarów, w tym w rozmiarze jumbo XXL – do wysokości 7 m. Jednocześnie firma informuje, że zwiększone zostały moce produkcyjne do wytwarzania szkła laminowanego w zakładzie AGC w Cuneo we Włoszech.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1