Segment nowego budownictwa wciąż będzie trudny. Raport Saint-Gobain

Red.: |Data publikacji:

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał tego roku. Francuski koncern odnotował w tym okresie spadki, choć były też pozytywne sygnały na rynku.

Saint-Gobain podliczył wyniki z pierwszego kwartału. Wartość sprzedaży była niestety niższa o niecałe 6 proc. Wartość sprzedaży w tym roku wyniosła 11,35 mld euro w stosunku do 12,4 mld euro w pierwszym kwartale roku 2023. Ten gorszy obecnie wynik był spowodowany przede wszystkim niskim popytem w segmencie nowego budownictwa w Europie. Jednak spadki były zrównoważone przez wzrosty odnotowane w obu Amerykach i w Azji Pacyficznej.

W Europie spadek w wartości sprzedaży wyniósł aż ponad 10 proc., z kolei jeśli chodzi o wolumen, to był on niższy o ponad 8 proc. Jednak w krajach Europy Wschodniej Saint-Gobain odnotował drugi z rzędu kwartał, w którym rośnie sprzedaż pod kątem wolumenu. Spółka spodziewa się, że w kolejnych miesiącach w Europie rynek remontowy pozostanie stabilny, odporny na spadki, natomiast sytuacja w nowym budownictwie wciąż będzie trudna.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1