Eko-Okna z inwestycjami dla pracowników

Red.: |Data publikacji:

Eko-Okna rozwijają swój potencjał produkcyjny, ale także regularnie inwestuje w projekty niezwiązane bezpośrednio z produkcją. Wiele z nich ma służyć pracownikom firmy.

Eko-Okna zdecydowały się wesprzeć pracowników, którzy są młodymi rodzicami i wybuduje przedszkole i żłobek. Obiekty powstaną w Kornicach, obie placówki będą działały w systemie Montessori. Przedszkole i żłobek wraz z dodatkowymi obiektami (m.in. sala gimnastyczna oraz świetlica) zajmą łącznie powierzchnię ok. 3 tys. mkw. W żłobku będzie miejsce dla 35 maluchów, a w przedszkolu dla setki dzieci. Budowa obu budynków już ruszyła, zakończenie planowane jest na trzeci kwartał tego roku.

źródło: Eko-Okna (Linkedin)

Eko-Okna to jedna z firm, która znana jest z zaangażowania w inwestycje czy projekty niezwiązane z bezpośrednią działalnością firmy. O tych inicjatywach wspominaliśmy wielokrotnie, ostatnio o m.in. częściowym sfinansowaniu drogi rowerowej między Raciborzem a Pszczyną (więcej o tym TUTAJ), czy o otwarciu przychodni dla pracowników w Kornicach. Placówka medyczna powstała przy współpracy z Medicoverem (o tym wydarzeniu można przeczytać TUTAJ).

Mateusz Kłosek wspominał w wywiadzie, którego udzielił do lipcowego numeru Forum Branżowego w 2021 r., że firma będzie poświęcać więcej uwagi potrzebom pracowników. Właściciel Eko-Okien wyjaśniał:

Postawiliśmy sobie ostatnio cel, żeby rozpoznawać pozazawodowe potrzeby pracowników i próbować im pomagać w ich realizacji. Nie jest to oczywiście obowiązek pracodawcy, ale długofalowo może wpływać na zaangażowanie w pracę. Jeśli pracownik jest spełniony w rodzinie, życiu prywatnym, to też lepiej funkcjonuje w pracy – to jest udowodnione naukowo, ale wiem to też z własnego doświadczenia. Działamy więc w tym zakresie, podejmujemy kolejne próby i zdobywamy na tym polu coraz to nowe doświadczenia.

Z kolei w działania o charakterze promocyjnym zaangażowała się ostatnio fundacja „Nasze Dzieci” z Kornic. W miastach w całym kraju pojawiły się plakaty z cytatem Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi.”. Fundacja prowadziła także kampanię antyaborcyjną oraz inną z hasłem „Kochajcie się mamo i tato”. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ. Organizacja wspierana jest finansowo przez Eko-Okna, a w jej zarządzie zasiada Katarzyna Kłosek, żona Mateusza Kłoska.

 

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1