Eko-Okna z ambitnymi planami na rok 2021

Red.: AK |Data publikacji: 2021-01-07

Eko-Okna rozpoczęły budowę nowej hali produkcyjnej, której towarzyszyć będzie dedykowana infrastruktura drogowa. Kolejna hala jest w planach. Firma podzieliła się także swoimi planami pozainwestycyjnymi na ten rok.

Hala budowana jest z myślą o produkcji stolarki drewnianej, bram i rolet. Będzie ona miała, jak podaje producent z Kornic, powierzchnię ponad 44 tys. mkw. Ukończenie pierwszego etapu budowy i instalacja maszyn ma odbyć się na początku lipca br. Według planów produkcja w budynku ruszy na początku września br.

Budowa kolejnej hali produkcyjnej zapowiedziana jest na drugą połowę roku. Jeszcze w 2021 r. ma powstać także biurowiec i showroom, jednak konkretna data rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znana.

Przedsięwzięciu towarzyszą drobniejsze inwestycje: parkingi dla samochodów ciężarowych czy kolejna już, dedykowana firmie, stacja benzynowa. Zapowiadana jest także budowa żłobka i przedszkola dla dzieci pracowników.

To właśnie na poczet rozbudowy firmy ruszyła wielka rekrutacja, o której pisaliśmy TUTAJ.

Nie tylko biznes

Plany Eko-Okien obejmują także budowę ośrodka dla osób bezdomnych w formie ekologicznego gospodarstwa rolnego i pasieki. Gospodarstwo ma im zapewnić nie tylko dach nad głową, ale i resocjalizację oraz pomoc w wyjściu z kryzysu. Kolejną inicjatywą jest budowa ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. Oba przedsięwzięcia planowane są na rok 2021.

O samym prezesie przedsiębiorstwa, Mateuszu Kłosku, ostatnio zrobiło się głośno w mediach z powodu akcji społecznej zainicjowanej przez fundację “Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara” której jest prezesem. W 11 miastach kraju pojawiły się finansowane przez fundację plakaty z grafiką przedstawiającą dziecko w łonie matki, stylizowanym tak, by przypominać kształtem serce. Plakaty, chociaż pozbawione warstwy tekstowej, zostały przez wielu zinterpretowane jako głos po stronie pro-life w sprawie trwającej publicznej debaty wokół aborcji. Dlatego też wzbudziły kontrowersje, bywały dewastowane, wypisywano na nich często proaborcyjne hasła. Sam Mateusz Kłosek w rozmowie z Gazetą Wyborczą twierdzi, że przekaz kampanii został spłycony. Tłumaczy, że ochrona życia poczętego nie jest jedynym celem akcji, która nie ma na celu piętnowania aborcji, a afirmację życia i macierzyństwa.

Autorka grafiki, Katrina Glazkova odcina się od akcji plakatowej i wyraża poparcie dla ruchu pro choice w Polsce

Kontrowersje wywołało też krytyczne stanowisko samej autorki grafiki, Katriny Glazkovej, która na swoim Instagramie odniosła się negatywnie do akcji i wyraziła swoje poparcie dla ruchu pro-choice. Według artystki, rysunek miał wyrażać radość macierzyństwa, ale nie miał być głosem w kwestiach aborcji, której zakaz nazywa “pogwałceniem praw człowieka”. Jej obraz został nabyty przez fundację z ogólnodostępnego banku grafik. Sama Glazkova przyznaje, że miała świadomość, iż jej dzieło może nabyć każdy, jednak nie spodziewała się wykorzystania jej w takim kontekście. W ramach protestu przygotowała grafikę dla Strajku Kobiet.

 

Zobacz również

Targi maszyn i narzędzi

Targi maszyn i narzędzi

Na przełomie września i października w Nadarzynie odbędą się Targi Maszyn Budowlanych wraz z Targami Narzędziowymi i Prac Wykończeniowych. W Ptak Warsaw Expo będzie można zapoznać się z ofertą około 300 wystawców.

Selena ze wzrostami

Selena ze wzrostami

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Spółka odnotowała ponad 30-proc. wzrost przychodów. Natomiast drugi kwartał był lepszy o 37 proc.

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Schüco przejęło pakiet większościowy firmy Alufit, największego w Indiach producenta fasad aluminiowych. Niemiecka spółka chce osiągnąć tutaj 100 mln euro rocznych obrotów.

1