Eko-Okna z ambitnymi planami na rok 2021

Red.: |Data publikacji:

Eko-Okna rozpoczęły budowę nowej hali produkcyjnej, której towarzyszyć będzie dedykowana infrastruktura drogowa. Kolejna hala jest w planach. Firma podzieliła się także swoimi planami pozainwestycyjnymi na ten rok.

Hala budowana jest z myślą o produkcji stolarki drewnianej, bram i rolet. Będzie ona miała, jak podaje producent z Kornic, powierzchnię ponad 44 tys. mkw. Ukończenie pierwszego etapu budowy i instalacja maszyn ma odbyć się na początku lipca br. Według planów produkcja w budynku ruszy na początku września br.

Budowa kolejnej hali produkcyjnej zapowiedziana jest na drugą połowę roku. Jeszcze w 2021 r. ma powstać także biurowiec i showroom, jednak konkretna data rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znana.

Przedsięwzięciu towarzyszą drobniejsze inwestycje: parkingi dla samochodów ciężarowych czy kolejna już, dedykowana firmie, stacja benzynowa. Zapowiadana jest także budowa żłobka i przedszkola dla dzieci pracowników.

To właśnie na poczet rozbudowy firmy ruszyła wielka rekrutacja, o której pisaliśmy TUTAJ.

Nie tylko biznes

Plany Eko-Okien obejmują także budowę ośrodka dla osób bezdomnych w formie ekologicznego gospodarstwa rolnego i pasieki. Gospodarstwo ma im zapewnić nie tylko dach nad głową, ale i resocjalizację oraz pomoc w wyjściu z kryzysu. Kolejną inicjatywą jest budowa ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. Oba przedsięwzięcia planowane są na rok 2021.

O samym prezesie przedsiębiorstwa, Mateuszu Kłosku, ostatnio zrobiło się głośno w mediach z powodu akcji społecznej zainicjowanej przez fundację „Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara” której jest prezesem. W 11 miastach kraju pojawiły się finansowane przez fundację plakaty z grafiką przedstawiającą dziecko w łonie matki, stylizowanym tak, by przypominać kształtem serce. Plakaty, chociaż pozbawione warstwy tekstowej, zostały przez wielu zinterpretowane jako głos po stronie pro-life w sprawie trwającej publicznej debaty wokół aborcji. Dlatego też wzbudziły kontrowersje, bywały dewastowane, wypisywano na nich często proaborcyjne hasła. Sam Mateusz Kłosek w rozmowie z Gazetą Wyborczą twierdzi, że przekaz kampanii został spłycony. Tłumaczy, że ochrona życia poczętego nie jest jedynym celem akcji, która nie ma na celu piętnowania aborcji, a afirmację życia i macierzyństwa.

Autorka grafiki, Katrina Glazkova odcina się od akcji plakatowej i wyraża poparcie dla ruchu pro choice w Polsce

Kontrowersje wywołało też krytyczne stanowisko samej autorki grafiki, Katriny Glazkovej, która na swoim Instagramie odniosła się negatywnie do akcji i wyraziła swoje poparcie dla ruchu pro-choice. Według artystki, rysunek miał wyrażać radość macierzyństwa, ale nie miał być głosem w kwestiach aborcji, której zakaz nazywa „pogwałceniem praw człowieka”. Jej obraz został nabyty przez fundację z ogólnodostępnego banku grafik. Sama Glazkova przyznaje, że miała świadomość, iż jej dzieło może nabyć każdy, jednak nie spodziewała się wykorzystania jej w takim kontekście. W ramach protestu przygotowała grafikę dla Strajku Kobiet.

 

Zobacz również

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Po dobrych informacjach z Ochmanowa na temat bieżącej sprzedaży, po sukcesach we włoskim programie renowacji budynków, dobre wieści płyną też z rynku francuskiego. Tamtejszy oddział małopolskiej spółki wciąż notuje dobre wyniki sprzedażowe oraz rozbudowuje sieć partnerów Premium.

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Grupa Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, m.in. drzwi i klap dachowych, osiągnął w I kwartale br. przychody w wysokości niemal 137 mln zł i było to o 47 proc więcej niż w I kwartale 2021. Jeszcze lepszy i to aż o 222 proc. był wynik EBIT.

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

1