Eko-Okna i długo, długo nic…

Red.: |Data publikacji:

Eko-Okna są największym pracodawcą w powiecie raciborskim. Firma angażuje się także w kolejne działania na rzecz społeczności lokalnej.

Największym pracodawcą w powiecie raciborskim są Eko-Okna, takie dane zebrał Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu. Ta informacja nie była oczywiście zaskoczeniem dla mieszkańców powiatu. Producent stolarki zatrudnia obecnie w zakładzie w Kornicach 7 727 pracowników. Drugi na liście największych pracodawców jest Rafako – w firmie pracuje 958 osób, a na trzecim miejscu jest Szpital Rejonowy w Raciborzu, tu pracuje 583 osób.

Robot do szyb Eko-Okna

Eko-Okna to firma, która nie tylko zatrudnia największą liczbę osób w powiecie, ale także angażuje się w lokalne sprawy. Jak donoszą nowiny.pl, firma chce częściowo sfinansować drogę rowerową. Jest to trasa o numerze 12 między Raciborzem a Pszczyną. Producent chciałby wyłożyć pieniądze na odcinek, który prowadziłby z Raciborza do Kornic, do fabryki.

Natomiast producent wycofał się z innych planów inwestycyjnych, a chodzi o zagospodarowanie placu Długosza w Raciborzu. Jeszcze w połowie tego roku inwestycja wydawała się być sprawą otwartą. Jednak obecnie, jak podaje m.in. naszraciborz.pl, plany działania w tym miejscu przez Eko-Okna są już nieaktualne, Choć jest już zgoda na sprzedaż działki, której wartość wynosi 13,66 mln zł, to nie zostały jeszcze uruchomione procedury przetargowe. Sprawa inwestycji na placu Długosza zaczęła się w lutym 2019 r. (szczegóły) Jednak Eko-Okna w tym roku zakupiły już działkę w centrum miasta, to była siedziba Getin Banku. Firma planuje zorganizować w tym miejscu showroom. O tych inwestycjach pisaliśmy TUTAJ. Jak podaje jednak lokalny serwis, nowego właściciela ma również plac Arki Bożka, który został sprzedany przez Racibórz za 5,55 mln zł. Według źródeł portalu za zakupem również stoją Eko-Okna, choć firma nie potwierdziła tych informacji.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1