Decco będzie korzystać z zielonej energii

Red.: |Data publikacji:

Decco będzie zasilać swoją działalność produkcyjną zieloną energią. Producent profili z PCW dołączył do grupy firm z branży, które chcą się uniezależnić od dostawców konwencjonalnej energii.

Decco podpisało pod koniec zeszłego roku umowę na zakup energii ze spółką Figene. W kontrakcie zawarte jest, że producent profili tworzywowych będzie nabywał energię odnawialną przez piętnaście lat, zaczynając od 1 lipca 2023 r. Firma Figene dostarczy Decco łącznie przez ten okres 300 tys. MWh energii odnawialnej.

Figene podkreśla, że jest właścicielem szeroko zdywersyfikowanego portfela aktywów energetycznych. Firma korzysta z farm wiatrowych i fotowoltaicznych, jednocześnie rozbudowując swoje moce energetyczne. Spółka podkreśla, że rynek energii odnawialnej jest dla klientów korporacyjnych coraz bardziej atrakcyjny z wielu względów. Dzięki korzystaniu z OZE firmy mogą przede wszystkim realizować swój cel dekarbonizacji działalności. Dla przedsiębiorstw istotnym czynnikiem jest także kwestia szybko rosnących cen energii konwencjonalnej. W przypadku wieloletnich kontraktów na zakup energii odnawialnej klient ma ustaloną stałą cenę energii, co pozwala mu na stabilne planowanie działalności.

Decco jest kolejną firmą z branży stolarki otworowej, która w ostatnich miesiącach zdecydowała się na uniezależnienie od dostaw konwencjonalnej energii. Takie decyzje podjęło już kilka firm produkujących komponenty, m.in. NSG, Selenaczy Norsk Hydro.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1