Decco będzie korzystać z zielonej energii

Red.: |Data publikacji:

Decco będzie zasilać swoją działalność produkcyjną zieloną energią. Producent profili z PCW dołączył do grupy firm z branży, które chcą się uniezależnić od dostawców konwencjonalnej energii.

Decco podpisało pod koniec zeszłego roku umowę na zakup energii ze spółką Figene. W kontrakcie zawarte jest, że producent profili tworzywowych będzie nabywał energię odnawialną przez piętnaście lat, zaczynając od 1 lipca 2023 r. Firma Figene dostarczy Decco łącznie przez ten okres 300 tys. MWh energii odnawialnej.

Figene podkreśla, że jest właścicielem szeroko zdywersyfikowanego portfela aktywów energetycznych. Firma korzysta z farm wiatrowych i fotowoltaicznych, jednocześnie rozbudowując swoje moce energetyczne. Spółka podkreśla, że rynek energii odnawialnej jest dla klientów korporacyjnych coraz bardziej atrakcyjny z wielu względów. Dzięki korzystaniu z OZE firmy mogą przede wszystkim realizować swój cel dekarbonizacji działalności. Dla przedsiębiorstw istotnym czynnikiem jest także kwestia szybko rosnących cen energii konwencjonalnej. W przypadku wieloletnich kontraktów na zakup energii odnawialnej klient ma ustaloną stałą cenę energii, co pozwala mu na stabilne planowanie działalności.

Decco jest kolejną firmą z branży stolarki otworowej, która w ostatnich miesiącach zdecydowała się na uniezależnienie od dostaw konwencjonalnej energii. Takie decyzje podjęło już kilka firm produkujących komponenty, m.in. NSG, Selenaczy Norsk Hydro.

Zobacz również

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Alipast na dachu swoich zakładów w Lublinie buduje instalację fotowoltaiczną, będzie to jedna z większych w Polsce.

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

1