Zmiany personalne w branży

Red.: |Data publikacji:

Awanse wewnętrzne, nowe osoby w zespole, odejścia  – w okresie wakacyjnym wiele firm z branży stolarki informuje o zmianach personalnych w swoich szeregach. Wśród nich można wymienić takie przedsiębiorstwa jak: Yawal, Deceuninck, Velux, Mediola, czy Nice.

Dziś o zmianach personalnych w swoich szeregach poinformował Yawal SA. Do zespołu dołączyli George Cannon oraz Mariusz Buchnajzer. Cannon, prezes Yawal USA, objął również funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w zespole Błażeja Dobrowolskiego, dyrektora komercyjnego w Yawal SA. Nowy dyrektor, przed dołączeniem do Yawalu, był m.in. współzałożycielem firmy Revival Sash z News Jersey, która specjalizowała się w produkcji luksusowych okien i drzwi. Na nowym stanowisku George Cannon będzie odpowiadał za rozwój strategii i nowe kierunki biznesu oraz operacyjnie będzie kierował sprzedażą eksportową i polską.

Mariusz Buchnajzer objął z kolei funkcję dyrektora technicznego i będzie odpowiadał za dział R&D i wsparcie techniczne. Przez wiele lat związany był z firmą Hydro. Jest absolwentem wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej i studiów MBA. Błażej Dobrowolski, dyrektor komercyjny Yawalu tak o nim mówił w wywiadzie na łamach naszego serwisu:

Do Yawalu wniesie 28-letnie doświadczenie, bo prowadził już działy techniczne, działy R&D, działy projektowe i ma przy tym wiedzę i praktykę menadżerską. Jest wysokiej klasy ekspertem technicznym, który zdobywał swoje doświadczenie na runku zarówno polskim jak i amerykańskim. Jesteśmy pewni, że z nim osiągniemy kolejny poziom rozwoju R&D.

Do zmian doszło też w firmie Deceuninck – Jörn Schütte z dniem 1 lipca 2022 roku ponownie przejął zarządzanie sprzedażą w regionie DACH firmy Deceuninck. Stanowisko to piastował wcześniej w latach 2018-2020. Obecnie będzie podlegał bezpośrednio Grzegorzowi Federowiczowi, który z początkiem lipca został dyrektorem sprzedaży Deceunincka na Europę Środkową (pisaliśmy o tym TUTAJ). Schütte zastąpił tym samym Christiana Peukerta, który zrezygnował ze stanowiska za porozumieniem stron.

Na fotelu prezesa doszło z kolei do zmiany w firmie Mediola, a stanowisko to objął Bernd Grohmann. Przez kilkanaście ostatnich lat piastował on funkcję członka zarządu i CTO (Chief Technology Officer) firmy eQ-3 AG, gdzie odegrał kluczową rolę w rozwoju technologii Homematic IP. Nowy prezes Medioli ma się skupić przede wszystkim na rozwijaniu pozycji rynkowej firmy i promowaniu ekspansji międzynarodowej. Jako specjalista od IPv6, ma wzbogacić już przyjętą przez Mediolę strategię wykorzystania tego protokołu komunikacyjnego i przyspieszyć jej rozwój.

Dwie nowe funkcje objął Thorsten Seefried, który został szefem jednostki Sun Shading Solutions firmy Nice, odpowiedzialnej za zarządzanie osłonami przeciwsłonecznymi oferowanymi przez grupę, która posiada w swoim portfolio takie marki jak Nice, Elero i TTGO oraz został dyrektorem zarządzającym Elero. Seefried jest z wykształcenia inżynierem mechanikiem. Przez wiele lat był związany z firmą Wika, gdzie zdobył doświadczenie menadżerskie w takich obszarach jak sprzedaż, R&D i produkcja. Jednak już 3 sierpnia odszedł z firmy z powodów osobistych. Dyrektor generalny Nice, Roberto Griffa, przejął tymczasem zarządzanie oddziałem Nice Sun Shading Solutions, aż do odwołania. NICE CFO Lino Silvestre zostanie mianowany tymczasowym dyrektorem zarządzającym elero GmbH, aby zapewnić ciągłość codziennej działalności.

Zmianę odnotowaliśmy również w Velux Polska, w której Aleksandra Zybała objęła w lipcu stanowisko managera ds. komunikacji. Zastąpiła Agnieszkę Kamińską, która funkcję rzecznika prasowego pełniła przez ponad 17 lat. Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym pracodawcą Agnieszki Kamińskiej, ale zdradziła już, że wywodzi się on z branży budowlanej. Aleksandra Zybała jest absolwentką Wydziału Politologii i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Z firmą Velux jest związana od 2014 roku.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1