Szwedzka Grupa Bufab przejęła CDA Polska

CDA Polska stała się częścią Grupy Bufab. To szwedzka spółka handlowa, oferująca elementy złączne m.in. dla branży stolarki.

Czytaj dalej

Od aluminium do szkła. Surowce tematem przewodnim drugiego dnia OFS

Dobiegło końca Ogólnopolskie Forum Stolarki – tradycyjne spotkanie branży. Drugiego dnia tematem wiodącym były surowce. O ich cenach, dosżtępności i perspektywach dyskutowałli eksperci, a zwieńczeniem imprezy była coroczna Gala Liderów Stolarki, podczas której poznaliśmy liderów branży w poszczególnych segmentach.

Czytaj dalej

Ceny energii stają się poważnym problemem

Utrzymujące się już dłuższy czas wysokie ceny energii w Europie mogą stać się zagrożeniem dla przemysłu. Wiele branż w tym stali, aluminium czy szkła wzywa polityków do działania.

Czytaj dalej

Hegla otworzy polską filię

Hegla, niemiecki producent maszyn i urządzeń dla przemysłu szkła płaskiego otworzy polską spółkę-córkę. Wiemy, kto stanie na czele filii.

Czytaj dalej

Szkła nie zabraknie

Braki w surowcach, a co za tym idzie wzrost ich cen, komplikują sytuację całej branży budowlanej. Nie inaczej jest w branży szklarskiej, gdzie sytuacja stała się na tyle poważna, że od dłuższego padają pytania czy na rynku nie zabraknie szkła.

Czytaj dalej

Miliardowe inwestycje Press Glassu

Największy polski producent szyb zespolonych pożyczył właśnie 1,2 mld zł na finansowanie nowych zakładów produkcyjnych i refinansowanie poprzednich. Z tej kwoty 500 mln zł przeznaczy na nowe fabryki w Walii i na Litwie, które zwiększą potencjał produkcyjny PressGlass o 1/5.

Czytaj dalej

Branżowisko #112 – Brakuje szkła. Salamander wybuduje zakład

W tym odcinku podcastu skupiamy się na rynkowych problemach ze szkłem. Choć w Polsce produkuje się go więcej niż przed rokiem, i tak go brakuje. Skąd ten deficyt? Czy huty szkła pracują na 100 proc. swoich możliwości? Szukamy odpowiedzi na wszystkie te pytania, posiłkując się opiniami przedstawicieli branży.

Czytaj dalej

AGC Glass Europe coraz bardziej zielone

AGC Glass Europe opublikowało raport zrównoważonego rozwoju. Firma ogranicza emisję Co2, sama też produkuje energię i dba o recykling.

Czytaj dalej