Q4Glass planuje inwestycje i wzrost rentowności

Red.: |Data publikacji:

Q4Glass stale inwestuje w moce produkcyjne. Firma właśnie zakończyła instalację linii produkcyjnej, planuje także rozbudowę.

Q4Glass z Koszalina to dostawca szyb do fasad i okien. Firma się rozwija, w pierwszym półroczu w zakładzie została zainstalowana nowa linia do zespalania szkła. Jednym z ważniejszych elementów linii jest skaner marki Sparklike, który bada zawartość gazu w zespoleniu. Q4lass podkreśla, że jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, bo skaner pracuje w trybie online i skanuje zespolenia na etapie produkcji (niedawno skaner tej marki zakupiła firma Fakro, o czym pisaliśmy TUTAJ). Przedsiębiorstwo przyznaje, że obecnie dostosowuje organizację produkcji do nowej, bardzo wydajnej linii. Udawało się na niej osiągnąć wydajność ponad 800 mkw. na zmianę, ale ten wynik był możliwy dzięki dużej powtarzalności wymiarów. Firma chce do końca roku osiągnąć wydajność 600-700 mkw. na zmianę.

Producent szkła zamierza także rozbudować swoją powierzchnię. Firma planuje dokupić grunt na początku 2023 r. i wybudować halę produkcyjną o powierzchni ok. 3,5 tys. mkw. Projektowanie, budowa oraz instalacja maszyn mają się zakończyć do 2024 r. W nowej hali zainstalowane zostaną dodatkowe linie do rozkroju szkła i obróbki krawędzi. Q4Glass przyznaje, że dzięki tej inwestycji lepiej wykorzysta wcześniej rozbudowane moce produkcyjne, potencjał kadry inżynierskiej oraz pracowników produkcji.

Piotr Hajdanowicz, dyrektor zarządzający w Q4Glass wyjaśnia:

Nie obawiamy się aktualnych zawirowań na rynku, mamy przeliczone koszty i źródła finansowania, a nowa inwestycja znacznie poprawi naszą konkurencyjność i rentowność firmy. Co jest równie istotne, chcemy poprawić warunki socjalne pracowników produkcyjnych oraz zainstalować na dachu panele fotowoltaiczne.

 

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1