Q4Glass planuje inwestycje i wzrost rentowności

Red.: |Data publikacji:

Q4Glass stale inwestuje w moce produkcyjne. Firma właśnie zakończyła instalację linii produkcyjnej, planuje także rozbudowę.

Q4Glass z Koszalina to dostawca szyb do fasad i okien. Firma się rozwija, w pierwszym półroczu w zakładzie została zainstalowana nowa linia do zespalania szkła. Jednym z ważniejszych elementów linii jest skaner marki Sparklike, który bada zawartość gazu w zespoleniu. Q4lass podkreśla, że jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, bo skaner pracuje w trybie online i skanuje zespolenia na etapie produkcji (niedawno skaner tej marki zakupiła firma Fakro, o czym pisaliśmy TUTAJ). Przedsiębiorstwo przyznaje, że obecnie dostosowuje organizację produkcji do nowej, bardzo wydajnej linii. Udawało się na niej osiągnąć wydajność ponad 800 mkw. na zmianę, ale ten wynik był możliwy dzięki dużej powtarzalności wymiarów. Firma chce do końca roku osiągnąć wydajność 600-700 mkw. na zmianę.

Producent szkła zamierza także rozbudować swoją powierzchnię. Firma planuje dokupić grunt na początku 2023 r. i wybudować halę produkcyjną o powierzchni ok. 3,5 tys. mkw. Projektowanie, budowa oraz instalacja maszyn mają się zakończyć do 2024 r. W nowej hali zainstalowane zostaną dodatkowe linie do rozkroju szkła i obróbki krawędzi. Q4Glass przyznaje, że dzięki tej inwestycji lepiej wykorzysta wcześniej rozbudowane moce produkcyjne, potencjał kadry inżynierskiej oraz pracowników produkcji.

Piotr Hajdanowicz, dyrektor zarządzający w Q4Glass wyjaśnia:

Nie obawiamy się aktualnych zawirowań na rynku, mamy przeliczone koszty i źródła finansowania, a nowa inwestycja znacznie poprawi naszą konkurencyjność i rentowność firmy. Co jest równie istotne, chcemy poprawić warunki socjalne pracowników produkcyjnych oraz zainstalować na dachu panele fotowoltaiczne.

 

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1