Velux nawiązał współpracę ze Schneider Electric

Red.: AK |Data publikacji: 2021-01-29

Grupa Velux nawiązała właśnie partnerstwo ze Schneider Electric – firmą konsultingowo-doradczą działającą w dziedzinie energetyki i nowoczesnych technologii oraz komunikacji. W ramach współpracy firmy będą realizować umowy zakupu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (PPA, Power Purchase Agreements). 

W przyszłych umowach PPA Velux chce zapewnić sobie długoterminowe dostawy energii, pochodzącej z różnych „czystych” źródeł, po stałej cenie. Taki model współpracy, jak twierdzi Velux, jest uzasadniony ekonomicznie także z punktu widzenia dostawców energii odnawialnej, ponieważ stanowi zachętę do jej produkcji dając im pewność współpracy i gwarancję zbytu. Schneider Electric będzie wspierał Grupę Velux w procesie zamówień jako doradca.

Grupa Velux poszukuje nowych, niesubsydiowanych projektów związanych z OZE w krajach Unii Europejskiej, dzięki którym „czysta” energia zastąpiłaby w sieci tę produkowaną z paliw kopalnych.

Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska:

Nasza planeta stoi w obliczu kryzysu klimatycznego czy – szerzej – ekologicznego, a my jesteśmy zobowiązani do zrobienia tego, co do nas należy, aby osiągnąć bardziej zrównoważoną przyszłość. Cieszymy się, że jesteśmy jedną z pierwszych firm na świecie – i pierwszą w branży budowlanej – która wzięła odpowiedzialność zarówno za przeszłą, jak i przyszłą emisję dwutlenku węgla. Partnerstwo ze Schneider Electric jest ważną częścią naszej Dożywotniej Neutralności Węglowej.

 

Działania te są częścią planu Grupy Velux, który zakłada, że do 2023 roku przedsiębiorstwo przejdzie na energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych, a w 2041 roku stanie się ona całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Velux to nie jedyny przedstawiciel branży korzystający z pomocy ekspertów Schneider Electric. Już od dziesięciu lat współpracuje z nimi Saint-Gobain, któremu Schneider doradza w zakresie zarządzania energią elektryczną, a co za tym idzie redukowania kosztów na nią ponoszonych. Wśród największych sukcesów osiągniętych dzięki współpracy firmy wymieniają zidentyfikowanie w ośrodku w Karolinie Północnej w Stanach Zjednoczonych możliwości obniżenia kosztów eksploatacyjnych o 14 proc.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1