Salamander rozwija się we Włocławku

Red.: |Data publikacji:

Salamander po udanym sezonie 2022 nie zwalnia tempa. Na początku marca uruchomił nowe powierzchnie magazynowe w swoim Centrum Logistycznym we Włocławku.

Grupa Salamander zamknęła miniony sezon przychodami o wartości 380 mln euro, z czego niemal 340 mln euro pochodziło z biznesu systemów okiennych. 80 proc. sprzedaży zrealizowane zostało poza rodzimym dla Grupy rynkiem niemieckim. Profile marki Salamander trafiają do 1800 producentów w 70 krajach na całym świecie. W dużej części pochodzą one z polskiego zakładu we Włocławku, gdzie zatrudniona jest niemal połowa z 1450 osobowej kadry pracowniczej firmy. W ostatnich latach Salamander Windows & Doors Systems we Włocławku jest miejscem największych inwestycji Grupy Salamander. Jak przekazał jeden z właścicieli, Till Schmiedeknecht, średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) wynosi tu 17 proc., a tylko w minionym roku inwestycje pochłonęły kwotę ponad 130 mln zł. Tegoroczne nakłady dołożą do tego kolejnych 40 mln zł.

Informacja ta była jedną z wielu, jakie podano na początku marca w trakcie uroczystego otwarcia nowych powierzchni magazynowych. Gospodarzami wydarzenia byli członkowie zarządu Grupy: bracia Götz i Till Schmiedeknecht, Wolfgang Sendhaus oraz Victor Spomer i Jacek Drejling, menedżerowie polskiego zakładu. Nowa hala o powierzchni 12,5 tys. mkw. oraz place magazynowe o powierzchni 29 tys. mkw. są najnowszymi elementami Centrum Logistycznego Salamandra w Polsce. O rozpoczęciu tej inwestycji w czerwcu ub. roku pisaliśmy już w naszym serwisie TUTAJ. Po 8 miesiącach budowania przez firmę Goldbeck, gościliśmy w nowym, przestronnym obiekcie, który mieści 8 tysięcy palet z profilami i akcesoriami systemowymi. W magazynowanym tu asortymencie znajduje się ok. 12 tysięcy pozycji. Z Włocławka systemy Salamandra wywożone są już nie tylko na rynki europejskie, ale też na inne kontynenty, m.in. do Brazylii i Meksyku.

O roli Salamander Windows & Doors Systems w Grupie powiedział nam na tej uroczystości jeden ze współwłaścicieli, Götz Schmiedeknecht:

Polski oddział Salamandra jest bardzo ważną częścią naszej Grupy, gdyż tutaj wytwarzamy 60 procent całej naszej produkcji. Zatrudniamy we Włocławku niemal połowę spośród wszystkich naszych pracowników, a w nowym magazynie pracę znajdzie kilkudziesięciu kolejnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów jakie wspólnie uzyskujemy i mogę zapewnić, że nadal rozwijać będziemy nasz zakład i Centrum Logistyczne we Włocławku.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1