Salamander z milowym krokiem w rozwoju

Red.: |Data publikacji:

Salamander stale się rozbudowuje. W tym roku firma planuje oddać do użytku nową halę magazynową, budynek biurowy z showroomem oraz plac składowy.

Producent profili z PCW do stolarki – Salamander Window & Door Systems kontynuuje inwestycje w swoim zakładzie we Włocławku. 1 czerwca odbyło się uroczyste wbicie łopaty pod kolejną budowę. W ciągu najbliższego półrocza powstanie nowa hala magazynowa o powierzchni prawie 14 tys. mkw., przeznaczona do kompletacji wysyłek, budynek biurowy o powierzchni 1,2 tys. mkw. wraz z salonem wystawowym (showroomem) oraz plac składowy o powierzchni 30 tys. mkw.

O planach budowy pisaliśmy już w zeszłym roku, można o tym przeczytać TUTAJ. Projekt jest realizowany w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, natomiast generalnym wykonawcą jest firma Goldbeck.

Jacek Drejling, członek zarządu w Salamander Window & Door Systems komentuje:

Inwestycja jest kluczowym elementem kolejnego milowego kroku w rozwoju spółki. Spowoduje ona usprawnienie dotychczasowych procesów logistycznych na terenie zakładu oraz umożliwi dalsze inwestycje w park maszynowy.

Zatrudnienie w fabryce na początku 2022 roku przekroczyło 600 osób. Po zrealizowaniu inwestycji firma planuje przyjąć do pracy kolejnych 20 pracowników. Będą oni zaangażowani do pracy po oddaniu do użytku powstającej właśnie nowej infrastruktury.

Wizualizacja nowej hali.

Podczas uroczystego rozpoczęcia inwestycji 1 czerwca na terenie budowy obecni byli Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka i Till Schmiedeknecht, współwłaściciel grupy Salamander oraz prezes zarządu Salamandra. Towarzyszyli im Victor Spomer i Jacek Drejling – członkowie zarządu SWDS w Polsce, Paul Zimmermann, członek zarządu Goldbeck CEE North, a także pracownicy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i sąsiednich firm.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1