Grupa Fischer miniony rok zakończyła rekordowymi wynikami. Firma dostarczające mocowania miała niecały miliard euro obrotów.
Fischer zalicza 2021 rok do bardzo udanych, firma osiągnęła wynik brutto ze sprzedaży w wysokości 988 mln euro. To więcej w porównaniu do roku ubiegłego o 14 proc. Największy wzrost obrotów, 18-procentowy, zanotowany został w segmencie Fischer Fix Systems – czyli produktów przeznaczonych do mocowania, jak kotwy, mocowania chemiczne itd.
W segmencie produktów dla motoryzacji firma miała jednak gorsze wyniki. Rynek motoryzacyjny w 2021 r. nadal był trudny dla producentów i dostawców, a Fischer zanotował stratę na poziomie 4 proc. Zmniejszenie produkcji wynikało z problemu niedoboru półprzewodników w całym przemyśle związanym z produkcja samochodów.
Na dobrą, ogólną sprzedaż pozytywnie wpłynęła m.in. produktowa kampania reklamowa, którą firma prowadziła w minionym roku. Ta działalność promocyjna będzie kontynuowana w bieżącym sezonie, ze szczególnym naciskiem na temat zrównoważonego rozwoju. Ponadto Fischer w 2021 r. inwestował w rozwiązania cyfrowe. Były to m.in. aplikacje pomagające znaleźć odpowiedni produkt czy wspieranie sprzedaży detalicznej e-commerce u swoich partnerów handlowych.

Ten rok, według dostawcy mocowań, powinien być również bardzo dobry pod kątem sprzedaży. Firma spodziewa się, że jeśli nie pojawią się dodatkowe, niesprzyjające okoliczności, to obroty za ten rok powinny wzrosnąć w stosunku do 2021 r. Fischer w minionym roku zatrudniał 5400 osób, to o 200 pracowników więcej niż w 2020 r.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.