BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

Red.: |Data publikacji:

Kolejni producenci rozbudowują lub modernizują swoje parki maszynowe. Ostatnio dużo inwestują firmy BRK Windows, ale także Sonarol.

Do zakładu produkcyjnego BRK Windows w kwietniu trafiła kolejna maszyna od Prez-Met. Tym razem producent zakupił dwugłowicowa zgrzewarkę ZGP380. Firma regularnie w ostatnich miesiącach realizuje zamówienia w Prez-Mecie. Pod koniec zeszłego roku producent zakupił m.in. piłę dwugłowicową sterowaną numerycznie oraz linię do produkcji okien z PCW. To m.in. czterogłowicowe zgrzewarki i oczyszczarki naroży. O tych inwestycjach pisaliśmy w naszym portalu w ostatnich miesiącach (link)(link).

BRK Windows to pomorski producent stolarki z miejscowości Pomysk Wielki pod Bytowem. Firma została założona w 2019 r. przez Rafała Gierszewskiego, bratanka Leszka Gierszewskiego.

prez-met transport maszyna
Centrum obróbcze w drodze do klienta.

Innym producentem stolarki z PCW, do którego maszyny dostarcza Prez-Met, jest Sonarol. Przedsiębiorstwo zamówiło najnowsze centrum APU 500 – to automatyczna podcinarka uszczelek. Maszyna na początku kwietnia trafiła do zakładu produkcyjnego w Jedwabnem.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1