Nowe maszyny w BRK Windows

Red.: |Data publikacji:

Producent stolarki BRK Windows rozbudowuje moce produkcyjne. Firma właśnie zainstalowała linię do produkcji stolarki z PCW.

BRK Windows z miejscowości Pomysk Wielki koło Bytowa zainstalował nową linię produkcyjną. Składa się ona z czterogłowicowej zgrzewarki i oczyszczarki naroży. Ponadto wyposażona jest w elementy umożliwiające zgrzewanie profili z PCW w technologii bezwypływkowej. Dostawcą urządzeń jest Prez-Met. Na początku września informował on, że w następnych tygodniach przekaże producentowi kolejne maszyny.

BRK Windows to wytwórca stolarki, który działa od 2019 r. Firma została założona przez Rafała Gierszewskiego, bratanka Leszka Gierszewskiego, właściciela Drutexu. W 2019 roku toczył się w rodzinie Gierszewskich spór właścicielski dotyczący Drutexu, szczegółowo pisaliśmy  o tym TUTAJ. Według lokalnych mediów, w tym portalu ibytow.pl, w BRK Windows w 2020 roku Państwowa Inspekcja Pracy wykryła nieprawidłowości, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracy. Strona internetowa firmy jest w budowie, a do kontaktu podany jest adres e-mail.

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1