Producenci i dostawcy modernizują zakłady produkcyjne

Red.: |Data publikacji:

Producenci stolarki, ale także dostawcy w czwartym kwartale kupują i instalują nowe maszyny.

Kilku dostawców maszyn do produkcji stolarki z aluminium i z PCW poinformowało, że właśnie dostarczyło lub zainstalowało nowe urządzenia u swoich klientów. Przede wszystkim Urban wraz z Albudem z Raciborowic Górnych odebrał już 70. maszynę od firmy Schirmer Maschinen. Tym razem było to centrum tnąco-obróbcze Schirmer Medium przeznaczone do pracy z profilami z PCW.

Urban

Z kolei do zakładu Deforu w Śremie trafiły pod koniec listopada centrum obróbcze Quadra L3 i piła jednogłowicowa Automatica ER. Są to urządzenia, które dostarczył R&D Tech. To już kolejny raz, gdy producent fasad aluminiowych i stolarki z PCW decyduje się na zakup od tej firmy. R&D Tech współpracuje także z dostawcami komponentów do stolarki, firma pod koniec września zainstalowała centrum obróbcze Comet R6 HP w parku maszynowym Grupy Kęty.

R&D Tech

Wciąż rozbudowywany jest także park maszynowy BRK Windows, firmy założonej przez Rafała Gierszewskiego, bratanka Leszka. Do niej maszyny i urządzenia dostarcza Prez-Met. Tym razem do zakładu produkcyjnego trafiła dwugłowicowa piła sterowana numerycznie. To już kolejna dostawa maszyn do BRK Windows, o wcześniejszej pisaliśmy TUTAJ.

Prez-Met

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1