Producenci i dostawcy modernizują zakłady produkcyjne

Red.: |Data publikacji:

Producenci stolarki, ale także dostawcy w czwartym kwartale kupują i instalują nowe maszyny.

Kilku dostawców maszyn do produkcji stolarki z aluminium i z PCW poinformowało, że właśnie dostarczyło lub zainstalowało nowe urządzenia u swoich klientów. Przede wszystkim Urban wraz z Albudem z Raciborowic Górnych odebrał już 70. maszynę od firmy Schirmer Maschinen. Tym razem było to centrum tnąco-obróbcze Schirmer Medium przeznaczone do pracy z profilami z PCW.

Urban

Z kolei do zakładu Deforu w Śremie trafiły pod koniec listopada centrum obróbcze Quadra L3 i piła jednogłowicowa Automatica ER. Są to urządzenia, które dostarczył R&D Tech. To już kolejny raz, gdy producent fasad aluminiowych i stolarki z PCW decyduje się na zakup od tej firmy. R&D Tech współpracuje także z dostawcami komponentów do stolarki, firma pod koniec września zainstalowała centrum obróbcze Comet R6 HP w parku maszynowym Grupy Kęty.

R&D Tech

Wciąż rozbudowywany jest także park maszynowy BRK Windows, firmy założonej przez Rafała Gierszewskiego, bratanka Leszka. Do niej maszyny i urządzenia dostarcza Prez-Met. Tym razem do zakładu produkcyjnego trafiła dwugłowicowa piła sterowana numerycznie. To już kolejna dostawa maszyn do BRK Windows, o wcześniejszej pisaliśmy TUTAJ.

Prez-Met

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1