Eko-Okna zmienią oblicze Raciborza?

Red.: |Data publikacji:

W lutym 2019 firma Eko-Okna, lider stolarki 2020 w segmencie okna tworzywowe,  zapowiedziały kupno działki w pobliskim Raciborzu. Plac Długosza, bo o nim mowa, to duża, otwarta przestrzeń w centrum miasta, która do końca  II wojny światowej była gęsto zabudowana. Firma uzyskała zgodę rady miasta i właśnie zakończyła rozmowy z prezydentem Raciborza.

Na placu ma stanąć obiekt mieszczący szkołę, showroom Eko-Okien, strefę badań, przestrzeń dla startupów, mieszkania, strefę zdrowia i sportu, audytorium, a także rekreacyjny zielony dach i podziemny parking na 300 miejsc postojowych.

Teren wyceniono na prawie 10 mln złotych, jednak miasto nadal nie ogłosiło przetargu. W lokalnych mediach co chwilę pojawiają się doniesienia i spekulacje dotyczące potencjalnej inwestycji, a brak postępów w tej sprawie, według miejskich portali, stał się zarzewiem konfliktu w raciborskim ratuszu i jedną z przyczyn braku wotum zaufania dla prezydenta miasta.

Fabryka Eko-Okien w Kornicach

Wygląda jednak na to, że sprawa ruszyła, a Eko-Okna spotkały się z władzami miasta. Mateusz Kłosek, prezes Eko-Okien przyznał na łamach Naszego Raciborza, że przygotowuje z prezydentem odpowiedź. Dariusz Polowy, prezydent miasta, podczas konferencji prasowej wystosował równie lakoniczny komentarz :

Jeszcze chwila cierpliwości i będziemy mieli jasność. Toczą się rozmowy dotyczące dwóch rozwiązań dla placu Długosza. Tyle mogę powiedzieć.

Z wcześniejszych rozmów i oświadczeń wiemy jedynie, że miasto żąda  zabezpieczeń gwarantujących realizację zamierzonej inwestycji.

To nie pierwsza ogromna inwestycja przedsiębiorstwa, które zagościło ostatnio na liście Forbesa (o wartości firmy przeczytasz TUTAJ). Niedawno firma, po spotkaniach z przedstawicielami powiatu, wywalczyła budowę drogi do swojego zakładu. Więcej informacji TUTAJ.

Zobacz również

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Roltec zbuduje we Wrocławiu nową fabrykę do wytwarzania paneli fotowoltaicznych. Szklane panele mogą stanowić część szklanej fasady.

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Kolejny dobry rok Budvaru

Kolejny dobry rok Budvaru

Budvar Centrum odnotuje w tym roku 25-proc. wzrost liczby sprzedanych okien, większy za granicą niż w Polsce. Szacuje się, że wartościowo ten wzrost będzie jeszcze większy.

1