Eko-Okna zmienią oblicze Raciborza?

Red.: AK |Data publikacji: 2020-11-22

W lutym 2019 firma Eko-Okna, lider stolarki 2020 w segmencie okna tworzywowe,  zapowiedziały kupno działki w pobliskim Raciborzu. Plac Długosza, bo o nim mowa, to duża, otwarta przestrzeń w centrum miasta, która do końca  II wojny światowej była gęsto zabudowana. Firma uzyskała zgodę rady miasta i właśnie zakończyła rozmowy z prezydentem Raciborza.

Na placu ma stanąć obiekt mieszczący szkołę, showroom Eko-Okien, strefę badań, przestrzeń dla startupów, mieszkania, strefę zdrowia i sportu, audytorium, a także rekreacyjny zielony dach i podziemny parking na 300 miejsc postojowych.

Teren wyceniono na prawie 10 mln złotych, jednak miasto nadal nie ogłosiło przetargu. W lokalnych mediach co chwilę pojawiają się doniesienia i spekulacje dotyczące potencjalnej inwestycji, a brak postępów w tej sprawie, według miejskich portali, stał się zarzewiem konfliktu w raciborskim ratuszu i jedną z przyczyn braku wotum zaufania dla prezydenta miasta.

Fabryka Eko-Okien w Kornicach

Wygląda jednak na to, że sprawa ruszyła, a Eko-Okna spotkały się z władzami miasta. Mateusz Kłosek, prezes Eko-Okien przyznał na łamach Naszego Raciborza, że przygotowuje z prezydentem odpowiedź. Dariusz Polowy, prezydent miasta, podczas konferencji prasowej wystosował równie lakoniczny komentarz :

Jeszcze chwila cierpliwości i będziemy mieli jasność. Toczą się rozmowy dotyczące dwóch rozwiązań dla placu Długosza. Tyle mogę powiedzieć.

Z wcześniejszych rozmów i oświadczeń wiemy jedynie, że miasto żąda  zabezpieczeń gwarantujących realizację zamierzonej inwestycji.

To nie pierwsza ogromna inwestycja przedsiębiorstwa, które zagościło ostatnio na liście Forbesa (o wartości firmy przeczytasz TUTAJ). Niedawno firma, po spotkaniach z przedstawicielami powiatu, wywalczyła budowę drogi do swojego zakładu. Więcej informacji TUTAJ.

Zobacz również

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

W ostatnim tygodniu kwietnia Polacy złożyli rekordową liczę wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - 4121.

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał pod względem handlowym. Sprzedaż była wyższa w porównaniu do 2020 r. o 14,3 proc.

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

1