Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Red.: MR |Data publikacji: 2020-09-28

W Kornicach powstanie nowa droga. Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana.

W dniu 17 września została podpisana umowa z wykonawcą drogi powiatowej nr 3504S w Kornicach. Prace zostały wycenione na kwotę ponad 7,9 mln zł. Koszty zostaną pokryte z trzech źródeł: Funduszu Dróg Samorządowych, z budżetu Powiatu Raciborskiego oraz Eko-Okien. Producent stolarki dołoży 3,64 mln zł do tej inwestycji. Z Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczone środki na budowę to 4,24 mln zł, a Powiat Raciborski zainwestuje ponad 36 tys. zł. Wykonawcą drogi będzie firma Trasko-Inwest.

Nowa droga zapewni wygodny transport do kompleksu hal produkcyjnych Eko-Okien.

Eko-Okna to największy pracodawca w regionie, a także fabryka, z której odbywa się intensywny transport produktów i surowców. Oprócz samochodów ciężarowych, do fabryki dojeżdża codziennie wielu pracowników, generując dodatkowy ruch na ulicach. Eko-Okna zapowiadały już od wielu miesięcy, że częściowo sfinansują trasę, która połączy fabrykę bezpośrednio z drogą krajową numer 45. To według firmy byłoby korzystne dla fabryki, ale i dla mieszkańców Kornic, Raciborza i Pietrowic Wielkich. Nowa trasa odciążyłaby lokalny ruch. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

Prace budowlane przebudowy poszczególnych odcinków drogi powiatowej nr 3504S są podzielone na odcinki. Pierwszy fragment według planu powinien zostać oddany do użytku w I kwartale 2021 r., a drugi na koniec czerwca 2021 r.

Zobacz również

Nowe śledztwo wokół Bajcara

Nowe śledztwo wokół Bajcara

Prokuratura w Słupsku podejrzewa byłego właściciela firmy, Bronisława B. o próbę uniknięcia wypłacenia zaległych pensji poprzez pozbywanie się majątku. W tym miesiącu zostały mu postawione kolejne zarzuty.

Assa Abloy zamknie kilka fabryk

Assa Abloy zamknie kilka fabryk

Assa Abloy podliczyła, że w trzecim kwartale sprzedaż netto spadła o 8 proc. i osiągnęła wartość 22,225 mld koron szwedzkich (ok. 9,85 mld zł). Firma wprowadza oszczędności.

Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Press Glass na początku października przeprowadził się do nowej siedziby. Znajduje się w nowoczesnym budynku biurowym w Konopiskach pod Częstochową, który stanie się z pewnością wizytówką tej firmy. Pokazujemy go jako pierwsi!

1