Dobra passa Schüco w Polsce i w USA

Red.: MR |Data publikacji: 2020-09-01

Schüco rozpoczęło właśnie produkcję w Stanach Zjednoczonych. Dotychczas firma dostarczała swoje wyroby korzystając z międzynarodowego łańcucha dostaw.

Schüco, dostawca systemów z profili z PCW i aluminium, ostatnie miesiące zalicza do bardzo udanych. Niedawno Marek Mędrek podsumował sprzedaż profili tworzywowych w Polsce i przyznał, że nie pamięta tak dobrego czerwca, jak w tym roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Na kontynencie amerykańskim Schüco notowało gwałtowny wzrost popytu na swoje rozwiązania, zarówno na systemy okienno-drzwiowe, jak i fasadowe. Dlatego firma zdecydowała się na rozpoczęcie produkcji na miejscu, w USA, w Newington w stanie Connecticut.

Systemy Schüco w siedzibie SAP w Newton Square w USA

W amerykańskim oddziale odbywa się obecnie cały cykl produkcyjny, dlatego firma zrezygnowała z usług zewnętrznych producentów oraz z korzystania z sieci transportu międzynarodowego. Dzięki temu znacząco skrócił się czas realizacji zamówienia oraz – co w czasach pandemii wydaje się szczególnie istotne – spadło ryzyko nieterminowych dostaw. Poza tym firma może obecnie dostarczać wyroby w konkurencyjnej cenie – to niemieckie rozwiązanie, ale produkt wytworzony w USA.

Wzrost zainteresowania systemami Schüco wymagał od firmy bliższego kontaktu z klientami amerykańskimi. Obecnie przedsiębiorstwo współpracuje z odbiorcami od etapu projektu, poprzez produkcję i dostawę. Dostawca systemów podkreśla, że obecnie jest partnerem dla swoich klientów na całym etapie realizowania projektu budowlanego.

Na amerykańskim rynku obecni są też polscy producenci stolarki i ślusarki. W czerwcu informowaliśmy, że Yawal i Awilux realizują swoje plany w USA pomimo trwającej pandemii (szczegóły). Teraz o utrzymaniu poziomu sprzedaży po siedmiu miesiącach 2020 r. poinformował Pagen (więcej…)

Zobacz również

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

Targi Monachijskie poinformowały, że nadchodząca edycja targów BAU odbędzie się jednak tylko w formule online. Decyzję podjęto po analizie wyników ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród wystawców.

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Forbes ogłosił ranking najbogatszych self-made kobiet Ameryki. Na pierwszym miejscu uplasowała się Diane Hendricks, właścicielka ABC Supply, hurtowego dystrybutora pokryć dachowych, sidingów i okien w Ameryce.

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Somfy podsumowało trzy kwartały. W tym okresie wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln w 2019 r.

1