Porta KMI Poland nie jest już spółką z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. – na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w dniu 4 kwietnia została przekształcona w spółkę akcyjną. Czy wkrótce szykuje się debiut giełdowy?
Spółka akcyjna jest bezpośrednim kontynuatorem działalności gospodarczej prowadzonej przez Porta KMI Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. Spółka akcyjna pozostaje zatem stroną wszystkich zawartych dotąd umów i porozumień. Skład zarządu Porty nie zmienił się w związku z tym przekształceniem.
Warto przypomnieć, że pod koniec lutego informowaliśmy o tym, że z firmą pożegnał się Łukasz Luto, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor zarządzający. Funkcję wiceprezesa po Łukaszu Lucie objął Marek Bednarz, dotychczasowy członek zarządu. Do zarządu firmy dołączyli Artur Pęksyk, dotychczasowy dyrektor sprzedaży i marketingu oraz Grzegorz Białczak, dyrektor operacyjny. Informowaliśmy o tym TUTAJ.
Zarząd Porta KMI Poland tworzą obecnie:
- Jacek Sarnowski – Prezes Zarządu
- Marek Bednarz – Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za Pion Finansowy
- Artur Pęksyk – Członek Zarządu odpowiedzialny za Pion Sprzedaży i Marketingu
- Grzegorz Białczak – Członek Zarządu odpowiedzialny za Pion Operacyjny
W oświadczeniu firmy czytamy:
Pragniemy podkreślić, iż zmiana osobowości prawnej PORTA DRZWI jest kolejnym etapem realizowanych przez Zarząd celów strategii biznesowej firmy. Otwiera ona przed spółką nowe możliwości rozwoju, w tym możliwość emisji akcji w przypadku podjęcia decyzji o wejściu na giełdę papierów wartościowych oraz innych instrumentów finansowych, wspierających ekspansję i strategię firmy na rynkach zagranicznych.
Czy przekształcenie Porty w spółkę akcyjną oznacza zatem, że planowany jest debiut giełdowy? Nie udało nam się jednoznacznie potwierdzić tej informacji u przedstawicieli firmy. Scenariusz ten wydaje się jednak wielce prawdopodobny, a oświadczenie firmy sugeruje takie rozwiązanie. Nie da się jednak ukryć, że obecna sytuacja rynkowa nie sprzyja debiutom na GPW, na które decydują się w tym czasie przede wszystkim spółki cyfrowe.
Rok 2019 był bardzo słaby pod względem liczby debiutów na Giełdzie Papierów Wartościowych – na głównym rynku pojawiło się siedem nowych spółek, podczas gdy aż 23 się wycofały. Na NewConnect zadebiutowało z kolei 15 nowych spółek, a wycofało się 25.
Jak informowali nas przedstawiciele Porta KMI na koniec marca, w Polsce sprzedaż spółki się nie zmniejszyła, cały czas wręcz rosła. Spadała jednak nieznacznie liczba przychodzących zamówień. W przypadku eksportu firma również nie odnotowała zmniejszenia się sprzedaży, natomiast spadek liczby zamówień był już znaczący. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".