Cała branża stolarki spotkała się online!

Red.: |Data publikacji:

Blisko 200 zainteresowanych, ponad 140 wytrwałych uczestników „na żywo”, 12 premierowych produktów i owocne, merytoryczne dyskusje – to bilans pierwszego, ponad dwugodzinnego webinarium, przeprowadzonego przez Forum Branżowe. Odbyło się ono w terminie odwołanego przez sytuację epidemiczną Forum 100.

W dniu 8 kwietnia 2020 r. duet prowadzących podcast Branżowisko, czyli Paweł Gregorczyk (ForumBranzowe.com) oraz Karol Klos (DomBezpieczny.com) przeprowadził pierwsze w historii Forum Branżowego webinarium – „ Norymberga Webinar  – Premierowe produkty na sezon 2020”. Zaprezentowano na nim 12 nowości przygotowanych przez 10 czołowych firm naszej branży (Aliplast, Aluprof, Deceuninck, D+H, Geze,G-U, Mol, Remmers, Technoform oraz Yawal). Partnerem tego spotkania branżowego była tym razem firma Fimtec.

Uczestnicy „Norymberga Webinar” mieli okazję nie tylko zapoznać się z nowościami produktowymi poprzez multimedialne prezentacje, ale także zadać szczegółowe pytania, na które odpowiadali przedstawiciele firm. Webinarium umożliwiało również wyświetlanie filmów z YouTube, przesyłanie dodatkowych plików z dokumentacją techniczną, zdjęciami, katalogami i materiałami pomocniczymi. W trakcie wydarzenia połączono się również na żywo z pracownikami firmy Mol, którzy w firmowym showroomie zaprezentowali na żywo swoją premierową pergolę na sezon 2020.

Inauguracyjne webinarium Forum Branżowego spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem, okazując się bardzo dobrą alternatywą do różnego typu wystaw, szkoleń i prezentacji, które poprzez stan zagrożenia epidemicznego w Polsce odbyć się nie mogą. Możemy zatem zapewnić, że choć było to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez naszą redakcję, to na pewno nie jest ostatnie. Szczegóły już wkrótce w naszym serwisie…

 

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1