Assa Abloy nadal rośnie

Autor: |Data publikacji:

Assa Abloy dokonała zakupu założonej w 1999 roku firmy Olimpia Hardware, wiodącego w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach producenta okuć.

Olimpia Hardware

Spółka, która od początku swojego istnienia wykupiła już około 300 firm i zwiększyła się 25 krotnie, wzbogaciła swoje portfolio już po raz kolejny w tym roku. Do większych graczy, którzy weszli w struktury spółki w roku 2020 należą między innymi Agta Record, szwajcarski producent automatycznych drzwi, zajmującą się podobnym rodzajem produkcji AM Group z Australii  czy  producenta rozwiązań smart kierowanych do seniorów – FocusCura z Holandii. Niedawno pisaliśmy o przejęciach Access-IS (TUTAJ) i polskiej firmy Donimet (TUTAJ )oraz o nadzwyczajnym kwartale firmy TUTAJ.

Lwią część produktów oferowanych przez Olimpię stanowią okucia przeznaczone do szkła hartowanego i systemów z paneli szklanych. Właśnie ta część działalności firmy, jak przyznaje Lucas Boselli, wiceprezes wykonawczy Assa Abloy, przesądziła o zakupie. W swoim oficjalnym oświadczeniu spółka wspomina o rosnącym trendzie stosowania przeszkleń w architekturze.

Według raportu finansowego Olimpii, sprzedaż firmy za 2019 rok wyniosło około 13 milionów dolarów przy dobrym zysku EBIT.

Nico Delvaux, prezes i dyrektor generalny Assa Abloy:

Bardzo mi miło powitać Olimpię w grupie Assa Abloy. Stanowi to ważny krok w naszej strategii rozwoju pozycji lidera na rynkach wschodzących.

Assa Abloy będzie nadal sprzedawać produkty marki Olimpia w całym regionie.

 

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.