Donimet dołącza do Assa Abloy

Red.: |Data publikacji:

Zakończyła się fuzja pomiędzy Assa Abloy Mercor Doors a polskim producentem drzwi specjalistycznych Donimet. Jest to realizacja strategii rozwoju szwedzkiej firmy, która chce poszerzyć asortyment produktów i umacniać swoją rynkowa pozycję na rynku zabezpieczeń drzwiowych.

Oficjalnie firma Donimet dołączyła do Assa Abloy 1 lipca 2020 r.

Bartosz Kaczorowski, dyrektor zarządzający Assa Abloy w Polsce:

Jestem przekonany, że Donimet uzupełni i rozszerzy ofertę Assa Abloy Mercor Doors. Nasze wieloletnie doświadczenie będzie dla Donimetu okazją do dynamicznego rozwoju. W najbliższych dniach rozpoczniemy integrację, co pozwoli naszym firmom w pełni wykorzystać wszystkie przyszłe możliwości na rynku, a klientom zapewni najwyższy serwis z możliwych. Chciałbym powitać cały zespół Donimet i życzyć powodzenia w podróży z nami.

Donimet to rodzinna firma założona w 1988 r. Specjalizuje się w produkcji specjalistycznych drzwi antywłamaniowych, drzwi kuloodpornych, drzwi do magazynów broni, rozwiązań do transformatorowni, cel więziennych, i wielu innych. Współpracuje z polską armią i służbami mundurowymi. Swoje produkty eksportuje m.in. do Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Belgii, Czech i Rumunii.

W ostatnich latach Donimet zainwestował ponad 3 mln zł w swój park maszynowy, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1