Donimet dołącza do Assa Abloy

Red.: |Data publikacji:

Zakończyła się fuzja pomiędzy Assa Abloy Mercor Doors a polskim producentem drzwi specjalistycznych Donimet. Jest to realizacja strategii rozwoju szwedzkiej firmy, która chce poszerzyć asortyment produktów i umacniać swoją rynkowa pozycję na rynku zabezpieczeń drzwiowych.

Oficjalnie firma Donimet dołączyła do Assa Abloy 1 lipca 2020 r.

Bartosz Kaczorowski, dyrektor zarządzający Assa Abloy w Polsce:

Jestem przekonany, że Donimet uzupełni i rozszerzy ofertę Assa Abloy Mercor Doors. Nasze wieloletnie doświadczenie będzie dla Donimetu okazją do dynamicznego rozwoju. W najbliższych dniach rozpoczniemy integrację, co pozwoli naszym firmom w pełni wykorzystać wszystkie przyszłe możliwości na rynku, a klientom zapewni najwyższy serwis z możliwych. Chciałbym powitać cały zespół Donimet i życzyć powodzenia w podróży z nami.

Donimet to rodzinna firma założona w 1988 r. Specjalizuje się w produkcji specjalistycznych drzwi antywłamaniowych, drzwi kuloodpornych, drzwi do magazynów broni, rozwiązań do transformatorowni, cel więziennych, i wielu innych. Współpracuje z polską armią i służbami mundurowymi. Swoje produkty eksportuje m.in. do Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Belgii, Czech i Rumunii.

W ostatnich latach Donimet zainwestował ponad 3 mln zł w swój park maszynowy, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1