Nowe spółki w strukturach Assa Abloy

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy kupiła właśnie brytyjską firmę – Access-IS. Ponadto szwedzki koncern dostał zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Agty Record.

Assa Abloy w sierpniu realizowała dwie duże transakcje przejęcia firm. Przede wszystkim do koncernu dołączył brytyjski podmiot – Access-IS. Jest to dostawca urządzeń działających w technologii RFID, NFC oraz kodów kreskowych. Umożliwiają one identyfikację dokumentów, odczytywanie biletów czy płatności zbliżeniowe. Nico Delvaux, prezes Assy Abloy przyznał, że nowa spółka w grupie zwiększy obecną ofertę i wpłynie na jej większą komplementarność, jeśli chodzi o technologię kontroli dostępu. Access-IS powstała w 1985 r. i obecnie pracuje w niej ok. 120 osób. Wartość sprzedaży firmy w minionym roku wyniosła ok. 19 mln funtów (ok. 92 mln zł).

Assa Abloy uzyskała także zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie 54 proc. udziałów Agta Record. Szwedzka spółka miała już 39 proc. udziałów, a po zakończeniu transakcji w sierpniu Assa Abloy będzie posiadać 93 proc. udziałów. Wartość zakupu to 506 mln euro. Proces przejęcia trwał kilka miesięcy, m.in. w czerwcu Szwedzi sprzedali część swojego biznesu włoskiej firmie Faac. Był to spełnienie wymagań, jakie postawiła Komisja Europejska. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Nico Delvaux

Nico Delvaux zapewnia, że przejecie Agty Record – szwajcarskiej spółki dostarczającej okucia, to strategiczna transakcja dla Assa Abloy. Dzięki temu firma zyska „ważne kompetencje, produkty i serwis”. Prezes Delvaux także dodał, że nowa firma i jej pracownicy są mile widziani w strukturach Assy Abloy, „w ich nowym domu”.

Przypomnijmy, że 1 lipca polski oddział AA przejął również spółkę Donimet – producenta drzwi specjalistycznych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz również

Systemodawcy o ołowiu i kadmie w profilach

Systemodawcy o ołowiu i kadmie w profilach

W lipcu tego roku kilku systemodawców profili z PCW w ramach konsultacji publicznych zgłosiło swoje opinie dotyczące projektu wprowadzenia zmian w dyrektywnie RoHS (Restriction of Hazardous Substances).

W branży budowlanej powiało lekkim optymizmem

W branży budowlanej powiało lekkim optymizmem

Nastroje w branży w niewielkim stopniu, ale się poprawiają. Przedstawiciele dużych firm stolarkowych oceniają, że stopniowo wraca popyt na oferowane przez nich produkty.

Branża producentów narzędzi spotka się wkrótce w Katowicach

Branża producentów narzędzi spotka się wkrótce w Katowicach

Toolex to targi branży obrabiarek, narzędzi i technologii obróbki. Wystawa odbędzie się po raz 15. w Katowicach na początku października.

1