Nowe spółki w strukturach Assa Abloy

Red.: MR |Data publikacji: 2020-08-20

Assa Abloy kupiła właśnie brytyjską firmę – Access-IS. Ponadto szwedzki koncern dostał zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Agty Record.

Assa Abloy w sierpniu realizowała dwie duże transakcje przejęcia firm. Przede wszystkim do koncernu dołączył brytyjski podmiot – Access-IS. Jest to dostawca urządzeń działających w technologii RFID, NFC oraz kodów kreskowych. Umożliwiają one identyfikację dokumentów, odczytywanie biletów czy płatności zbliżeniowe. Nico Delvaux, prezes Assy Abloy przyznał, że nowa spółka w grupie zwiększy obecną ofertę i wpłynie na jej większą komplementarność, jeśli chodzi o technologię kontroli dostępu. Access-IS powstała w 1985 r. i obecnie pracuje w niej ok. 120 osób. Wartość sprzedaży firmy w minionym roku wyniosła ok. 19 mln funtów (ok. 92 mln zł).

Assa Abloy uzyskała także zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie 54 proc. udziałów Agta Record. Szwedzka spółka miała już 39 proc. udziałów, a po zakończeniu transakcji w sierpniu Assa Abloy będzie posiadać 93 proc. udziałów. Wartość zakupu to 506 mln euro. Proces przejęcia trwał kilka miesięcy, m.in. w czerwcu Szwedzi sprzedali część swojego biznesu włoskiej firmie Faac. Był to spełnienie wymagań, jakie postawiła Komisja Europejska. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Nico Delvaux

Nico Delvaux zapewnia, że przejecie Agty Record – szwajcarskiej spółki dostarczającej okucia, to strategiczna transakcja dla Assa Abloy. Dzięki temu firma zyska „ważne kompetencje, produkty i serwis”. Prezes Delvaux także dodał, że nowa firma i jej pracownicy są mile widziani w strukturach Assy Abloy, „w ich nowym domu”.

Przypomnijmy, że 1 lipca polski oddział AA przejął również spółkę Donimet – producenta drzwi specjalistycznych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz również

Niewymuszony optymizm producentów okien

Niewymuszony optymizm producentów okien

Są firmy, które nie tylko nie narzekają, ale wręcz z wielkim optymizmem inwestują w nowe maszyny i linie produkcyjne. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca dotarło do nas kilkanaście takich informacji. Przedstawiamy niektóre z nich.

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

1