Nowe spółki w strukturach Assa Abloy

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy kupiła właśnie brytyjską firmę – Access-IS. Ponadto szwedzki koncern dostał zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Agty Record.

Assa Abloy w sierpniu realizowała dwie duże transakcje przejęcia firm. Przede wszystkim do koncernu dołączył brytyjski podmiot – Access-IS. Jest to dostawca urządzeń działających w technologii RFID, NFC oraz kodów kreskowych. Umożliwiają one identyfikację dokumentów, odczytywanie biletów czy płatności zbliżeniowe. Nico Delvaux, prezes Assy Abloy przyznał, że nowa spółka w grupie zwiększy obecną ofertę i wpłynie na jej większą komplementarność, jeśli chodzi o technologię kontroli dostępu. Access-IS powstała w 1985 r. i obecnie pracuje w niej ok. 120 osób. Wartość sprzedaży firmy w minionym roku wyniosła ok. 19 mln funtów (ok. 92 mln zł).

Assa Abloy uzyskała także zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie 54 proc. udziałów Agta Record. Szwedzka spółka miała już 39 proc. udziałów, a po zakończeniu transakcji w sierpniu Assa Abloy będzie posiadać 93 proc. udziałów. Wartość zakupu to 506 mln euro. Proces przejęcia trwał kilka miesięcy, m.in. w czerwcu Szwedzi sprzedali część swojego biznesu włoskiej firmie Faac. Był to spełnienie wymagań, jakie postawiła Komisja Europejska. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Nico Delvaux

Nico Delvaux zapewnia, że przejecie Agty Record – szwajcarskiej spółki dostarczającej okucia, to strategiczna transakcja dla Assa Abloy. Dzięki temu firma zyska „ważne kompetencje, produkty i serwis”. Prezes Delvaux także dodał, że nowa firma i jej pracownicy są mile widziani w strukturach Assy Abloy, „w ich nowym domu”.

Przypomnijmy, że 1 lipca polski oddział AA przejął również spółkę Donimet – producenta drzwi specjalistycznych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1