Nadzwyczajny kwartał w Assa Abloy

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy podsumowała zakończony właśnie okres rozliczeniowy słowami „nadzwyczajny kwartał”. Koncern podał, że od kwietnia do czerwca sprzedaż netto spadła o 15 proc. i osiągnęła wartość 19,9 mld koron szwedzkich.

Assa Abloy podsumowała właśnie II kwartał tego roku. Dane wskazują, że spadek przychodów nastąpił we wszystkich segmentach. W trzech miesiącach sprzedaż netto wyniosła 19,9 mld koron (8,6 mld zł) w porównaniu do 23,5 mld (10,2 mld zł) w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o całe półrocze, to spadek jest na poziomie 6 proc. W tym roku od stycznia do czerwca przychody wyniosły 42,1 mld koron (18,2 mld zł) w porównaniu z 45 mld (19,5 mld zł) w roku 2019. Wartość EBIT za półrocze w tym roku to 4,8 mld koron (2 mld zł) w stosunku do 6,9 mld koron (2,9 mld zł), jest to spadek o 31 proc.

Na wyniki spółki negatywnie wpłynęły efekty pandemii. Assa Abloy podała, że aż 30 fabryk na świecie musiała zamknąć w czasie tzw. lockdownu, poza tym na wielu rynkach drastycznie spadł popyt. Firma zdecydowała o wprowadzeniu programu oszczędnościowego, polegało to na skróceniu czasu pracy, czasowych, ale i stałych zwolnieniach i generalnie na ograniczeniu wydatków. Dzięki temu udało się zaoszczędzić na kosztach prowadzenia działalności ok. 1 mld koron.

Pandemia trwa, w niektórych krajach nadal obowiązują restrykcje. Jednak od maja wiele państw stopniowo znosiło ograniczenia. Obecnie wszystkie fabryki Assa Abloy są otwarte i pracują. Zarząd firmy spodziewa się, że stopniowo wyniki finansowe będą coraz lepsze, a także, że cele finansowe postawione na ten rok są aktualne i zostaną zrealizowane.

Zobacz również

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Firma Hella,  dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber podsumował 2022 r. pod kątem handlowym. Spółka osiągnęła niemal 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2021 r.

1