Yawal zmienia strategię i otwiera się na wyspecjalizowaną część rynku

Red.: |Data publikacji:

Yawal bardzo dobrze rozpoczął ten sezon, a wzrosty w I kwartale były na bardzo wysokim poziomie. Teraz firma obiera nową strategię rozwoju i planuje inną drogę w swojej specjalizacji.

Sezon 2021 był bardzo udany dla firmy Yawal. Systemodawca z Herbów osiągnął wzrost obrotów na poziomie 43 proc. w porównaniu z rokiem 2020. Ten rok również bardzo dobrze rozpoczął się dla firmy.  Jak powiedział w rozmowie z naszą redakcją Błażej Dobrowolski, członek zarządu, wzrosty w tym okresie były tonażowo ponad 20-procentowe w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Jeżeli zaś chodzi o przychody, to wzrosły one aż o 76 proc. w pierwszych miesiącach tego roku.

W tym roku Yawal wprowadza poważne zmiany w swojej strategii rozwoju. Systemodawca będzie chciał skupić się na wyspecjalizowanej części rynku, co może oznaczać, że wkrótce niektóre warianty systemów, które znajdują się w portfolio firmy, mogą zniknąć z oferty.

Błażej Dobrowolski, członek zarządu firmy Yawal:

Otwieramy się na wyspecjalizowaną część rynku, którą określiłbym mianem premium, albo nawet premium+, ale nie rezygnujemy z produktów podstawowych. Naszą ambicją, jest posiadanie wyspecjalizowanych produktów. Takie systemy jak PrimeViev czy MoreView są wyznacznikiem tego kierunku.

Więcej na temat zmiany strategii firmy przeczytają Państwo w przeprowadzonym z Błażej Dobrowolskim wywiadzie pt. „Nowa specjalizacja”, który został opublikowany w najnowszym, czerwcowym numerze miesięcznika Forum Branżowe. Nasz magazyn dostępny jest w prenumeracie.

Przypomnijmy, że w firmie Yawal niedawno doszło do dużych zmian personalnych. Karolina Mzyk-Callias objęła funkcję prezesa zarządu Grupy. Na stanowisku tym zastąpiła Tomasza Sęka, który kierował firmą od 2019 roku. Karolina Mzyk-Callias jest właścicielką spółek Yawal SA oraz Final SA, które wchodzą w skład Grupy Yawal. Łukasz Kucharczyk z kolei, do niedawna dyrektor handlowy w Yawalu, z dniem 1 kwietnia 2022 roku objął funkcję dyrektora handlowego w firmie Aluron (o tych zmianach pisaliśmy TUTAJ). To jednak nie koniec zmian, bo niedawno okazało się, że z firmą pożegna się również Artur Blukacz, dyrektor R&D. Znamy już jego następcę – będzie nim Mariusz Buchnajzer, przez wiele lat związany z Hydro.

Zachęcamy do przeczytania internetowej części wywiadu z Błażejem Dobrowolskim, w której szeroko omawiany jest temat zmian personalnych w firmie Yawal, prognozy dla ślusarki aluminiowej oraz wyniki w I kwartale 2022 roku:

Dobre wyniki w sezonie pełnym zmian

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1