Duże zmiany personalne w Grupie Yawal

Red.: |Data publikacji:

Tomasz Sęk nie jest już prezesem zarządu Grupy Yawal, a jego funkcję objęła Karolina Mzyk-Callias, właścicielka firmy. Z Yawala odszedł niedawno również Łukasz Kucharczyk, który pełnił rolę dyrektora handlowego . Poznaliśmy jego nowego pracodawcę.

Z końcem marca Tomasz Sęk przestał pełnić funkcję prezesa zarządu Grupy Yawal SA. – poinformowała spółka. Na tym stanowisku zastąpiła go Karolina Mzyk-Callias, właścicielka spółek Yawal S.A. oraz Final S.A. należących do grupy. W oświadczeniu Grupy Yawal czytamy:

Decyzja o zmianach wynika z planów dalszego rozwoju nowoczesnej organizacji i jej budowania w oparciu o wartości rodzinne, które od ponad 30 lat stanowią jej filar.

Karolina Mzyk-Callias

Pani Karolina osobiście angażując się w zarządzanie Grupą i podejmując funkcję Prezesa Zarządu, za cel nadrzędny stawia sobie zapewnienie organizacji dalszej stabilizacji, jednocześnie wyznaczając kierunki jej rozwoju i zakotwiczając system wartości w kulturze organizacyjnej.

Tomasz Sęk to absolwent Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył studia Executive MBA na Aix-Marseille University oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania AGH. Jest również absolwentem programu Personal Leadership Harvard Business Review.

To nie koniec zmian personalnych w firmie Yawal. Łukasz Kucharczyk, do niedawna jej dyrektor handlowy, z dniem 1 kwietnia 2022 roku objął funkcję dyrektora handlowego w firmie Aluron. Będzie odpowiadał nie tylko za politykę handlową firmy, ale również za sprzedaż obiektową oraz marketing. W firmie Yawal, pracował od początku 2020 roku. Kucharczyk to menadżer z bogatym doświadczeniem zawodowym. Wcześniej związany był z takimi firmami jak Budvar Centrum S.A., Eko-Okna i Okna Rąbień.

Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy w firmie Aluron:

Wybrałem Aluron ponieważ jest innowacyjnym i nowoczesnym systemodawcą, dającym mi duże możliwości jako dyrektorowi handlowemu. Firma posiada szeroka ofertę do każdego segmentu rynku stolarki i ślusarki. Jest systemodawcą który jest dodatkowo producentem wielu części składowych, jak uszczelki, tworzywa, przekładki oraz posiada pełne spektrum możliwości do spawania i obróbki aluminium. Niezależność od dostawców zewnętrznych w zakresie komponentów jest w dzisiejszych czasach dodatkowym atutem. To co również było dla mnie istotne przy podjęciu decyzji o związaniu się z nowym pracodawcą, to bardzo bogate zaplecze produkcyjne – automatyzacja, nowoczesny park maszynowy, bardzo bogata infrastruktura zarządzania IT. Firma jest gotowa na intensywny rozwój, zarówno w zakresie aktualnego zaplecza, jak i dalszych inwestycji.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1