Duże zmiany personalne w Grupie Yawal

Autor: |Data publikacji:

Tomasz Sęk nie jest już prezesem zarządu Grupy Yawal, a jego funkcję objęła Karolina Mzyk-Callias, właścicielka firmy. Z Yawala odszedł niedawno również Łukasz Kucharczyk, który pełnił rolę dyrektora handlowego . Poznaliśmy jego nowego pracodawcę.

Z końcem marca Tomasz Sęk przestał pełnić funkcję prezesa zarządu Grupy Yawal SA. – poinformowała spółka. Na tym stanowisku zastąpiła go Karolina Mzyk-Callias, właścicielka spółek Yawal S.A. oraz Final S.A. należących do grupy. W oświadczeniu Grupy Yawal czytamy:

Decyzja o zmianach wynika z planów dalszego rozwoju nowoczesnej organizacji i jej budowania w oparciu o wartości rodzinne, które od ponad 30 lat stanowią jej filar.

Karolina Mzyk-Callias

Pani Karolina osobiście angażując się w zarządzanie Grupą i podejmując funkcję Prezesa Zarządu, za cel nadrzędny stawia sobie zapewnienie organizacji dalszej stabilizacji, jednocześnie wyznaczając kierunki jej rozwoju i zakotwiczając system wartości w kulturze organizacyjnej.

Tomasz Sęk to absolwent Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył studia Executive MBA na Aix-Marseille University oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania AGH. Jest również absolwentem programu Personal Leadership Harvard Business Review.

To nie koniec zmian personalnych w firmie Yawal. Łukasz Kucharczyk, do niedawna jej dyrektor handlowy, z dniem 1 kwietnia 2022 roku objął funkcję dyrektora handlowego w firmie Aluron. Będzie odpowiadał nie tylko za politykę handlową firmy, ale również za sprzedaż obiektową oraz marketing. W firmie Yawal, pracował od początku 2020 roku. Kucharczyk to menadżer z bogatym doświadczeniem zawodowym. Wcześniej związany był z takimi firmami jak Budvar Centrum S.A., Eko-Okna i Okna Rąbień.

Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy w firmie Aluron:

Wybrałem Aluron ponieważ jest innowacyjnym i nowoczesnym systemodawcą, dającym mi duże możliwości jako dyrektorowi handlowemu. Firma posiada szeroka ofertę do każdego segmentu rynku stolarki i ślusarki. Jest systemodawcą który jest dodatkowo producentem wielu części składowych, jak uszczelki, tworzywa, przekładki oraz posiada pełne spektrum możliwości do spawania i obróbki aluminium. Niezależność od dostawców zewnętrznych w zakresie komponentów jest w dzisiejszych czasach dodatkowym atutem. To co również było dla mnie istotne przy podjęciu decyzji o związaniu się z nowym pracodawcą, to bardzo bogate zaplecze produkcyjne – automatyzacja, nowoczesny park maszynowy, bardzo bogata infrastruktura zarządzania IT. Firma jest gotowa na intensywny rozwój, zarówno w zakresie aktualnego zaplecza, jak i dalszych inwestycji.

Zobacz również

Wieści z rynku: Wiśniowski rozbudowuje flotę, Assa Abloy przejmuje kolejną spółkę

Wieści z rynku: Wiśniowski rozbudowuje flotę, Assa Abloy przejmuje kolejną spółkę

Firmy z branży stolarki podejmują różne działania, aby się rozwijać. Właśnie o kolejnych zmianach poinformowały firmy Wiśniowski, Assa Abloy oraz MACO.

Bilety na OFS 2024 już dostępne!

Bilety na OFS 2024 już dostępne!

Zapraszamy na 33. edycję Ogólnopolskiego Forum Stolarki, które odbędzie się 23–24 października 2024 roku w hotelu Windsor w Jachrance.

Klimas Wkręt-met stworzy nietypowe dzieło podczas Pol’and’Rock Festival

Klimas Wkręt-met stworzy nietypowe dzieło podczas Pol’and’Rock Festival

Klimas Wkręt-met, producent technik zamocowań dla budownictwa, zapowiedział stworzenie kolejnego obrazu z wkrętów.

1