Duże zmiany personalne w Grupie Yawal

Red.: |Data publikacji:

Tomasz Sęk nie jest już prezesem zarządu Grupy Yawal, a jego funkcję objęła Karolina Mzyk-Callias, właścicielka firmy. Z Yawala odszedł niedawno również Łukasz Kucharczyk, który pełnił rolę dyrektora handlowego . Poznaliśmy jego nowego pracodawcę.

Z końcem marca Tomasz Sęk przestał pełnić funkcję prezesa zarządu Grupy Yawal SA. – poinformowała spółka. Na tym stanowisku zastąpiła go Karolina Mzyk-Callias, właścicielka spółek Yawal S.A. oraz Final S.A. należących do grupy. W oświadczeniu Grupy Yawal czytamy:

Decyzja o zmianach wynika z planów dalszego rozwoju nowoczesnej organizacji i jej budowania w oparciu o wartości rodzinne, które od ponad 30 lat stanowią jej filar.

Karolina Mzyk-Callias

Pani Karolina osobiście angażując się w zarządzanie Grupą i podejmując funkcję Prezesa Zarządu, za cel nadrzędny stawia sobie zapewnienie organizacji dalszej stabilizacji, jednocześnie wyznaczając kierunki jej rozwoju i zakotwiczając system wartości w kulturze organizacyjnej.

Tomasz Sęk to absolwent Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył studia Executive MBA na Aix-Marseille University oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania AGH. Jest również absolwentem programu Personal Leadership Harvard Business Review.

To nie koniec zmian personalnych w firmie Yawal. Łukasz Kucharczyk, do niedawna jej dyrektor handlowy, z dniem 1 kwietnia 2022 roku objął funkcję dyrektora handlowego w firmie Aluron. Będzie odpowiadał nie tylko za politykę handlową firmy, ale również za sprzedaż obiektową oraz marketing. W firmie Yawal, pracował od początku 2020 roku. Kucharczyk to menadżer z bogatym doświadczeniem zawodowym. Wcześniej związany był z takimi firmami jak Budvar Centrum S.A., Eko-Okna i Okna Rąbień.

Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy w firmie Aluron:

Wybrałem Aluron ponieważ jest innowacyjnym i nowoczesnym systemodawcą, dającym mi duże możliwości jako dyrektorowi handlowemu. Firma posiada szeroka ofertę do każdego segmentu rynku stolarki i ślusarki. Jest systemodawcą który jest dodatkowo producentem wielu części składowych, jak uszczelki, tworzywa, przekładki oraz posiada pełne spektrum możliwości do spawania i obróbki aluminium. Niezależność od dostawców zewnętrznych w zakresie komponentów jest w dzisiejszych czasach dodatkowym atutem. To co również było dla mnie istotne przy podjęciu decyzji o związaniu się z nowym pracodawcą, to bardzo bogate zaplecze produkcyjne – automatyzacja, nowoczesny park maszynowy, bardzo bogata infrastruktura zarządzania IT. Firma jest gotowa na intensywny rozwój, zarówno w zakresie aktualnego zaplecza, jak i dalszych inwestycji.

Zobacz również

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

Prez-Met dostarcza od wielu miesięcy nowe maszyny do BRK Windows na Pomorzu. Firma także dostarcza maszyny do Sonarolu.

Nowy prezes Inwido. Spółka podsumowuje pierwszy kwartał

Nowy prezes Inwido. Spółka podsumowuje pierwszy kwartał

Inwido podsumowało pierwszy kwartał, spółka odnotowała 14-procentowy spadek w sprzedaży. Jednak spółka widzi pozytywne sygnały na rynku.

Gealan nawiązał współpracę z nowym dostawcą

Gealan nawiązał współpracę z nowym dostawcą

W kwietniu Gealan sfinalizował nawiązanie współpracy z Meesenburg. Oficjalne przypieczętowanie tego projekty pomiędzy firmami miało miejsce na stoisku systemodawcy podczas targów Fensterbau Frontale 2024.

1