Firma Hella, dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.
Austriacka Hella, która ma także oddział w Polsce pod Wrocławiem, podsumowała wyniki za 2022 r. W tym okresie firma osiągnęła rekordowo wysoką sprzedaż, która wyniosła 217 mln euro. Jest to wzrost o ponad 12 proc. w stosunku do 2021 r., wówczas wartość sprzedaży wyniosła 192,5 mln euro. Firma przyznaje, że wzrost wartości sprzedaży osiągnęła na każdym z rynków, na którym prowadzi działalność.
Hella zauważyła, że w minionym roku kwestia oszczędności energetycznej odgrywała ważną rolę w decyzjach zakupowych klientów. Tę tendencję widać w wynikach ze sprzedaży. Klienci decydowali się na osłony, które pomogą zaoszczędzić energię na ogrzewanie albo na chłodzenie wnętrz budynków. Duży wzrost sprzedaży firma zauważyła w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet. Popularnością cieszyły się również osłony sterowane automatycznie, które otwierają się i zamykają w najbardziej korzystnym momencie do tego, by budynek osiągnął najlepszy bilans energetyczny.
Producent osłon w swojej siedzibie korzysta z własnej elektrowni wodnej i ciepłowni na biomasę. W tym roku firma chce stać się samowystarczalna energetycznie i planuje dodatkowo na dachu zakładu zamontować panele fotowoltaiczne. W przyszłości takie instalacje zostaną zamontowane w fabrykach w Niemczech.
Firma uważa, że choć sytuacja pod względem społeczno-politycznym na świecie jest trudna, to jednak branża osłon ma przed sobą pozytywne perspektywy. Możliwości pojawiają się na rynku remontów oraz w nowym budownictwie, gdzie wykorzystane są rozwiązania energooszczędne. Tutaj znaczenie systemów ochrony przeciwsłonecznej stale rośnie.
Zobacz również
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.
Forum Webinar 2025 #1 – poznaj nowości na sezon 2025
Już 15 maja pierwsze w tym roku spotkanie online w ramach Forum Webinar. Wydarzenie będzie poświęcone prezentacji nowości produktowych przygotowanych przez dostawców i producentów na sezon 2025.