Wikęd rośnie w siłę

Red.: |Data publikacji:

Firma Wikęd poinformowała, że zakończyła się budowa pierwszej z dwóch zaplanowanych nowych hal produkcyjnych. Producent stolarki z Luzina zyska dzięki temu wiele nowych możliwości.

Nowe hale zlokalizowane są na terenie zakładu produkcyjnego w Luzinie, przy drodze krajowej nr 6. Obie będą miały łączną powierzchnię 14 tys. mkw. Inwestycja przewiduje również budowę koniecznej infrastruktury oraz wyposażenie budynków w nowoczesne, zautomatyzowane linie produkcyjne. Jak informuje producent, nowa inwestycja ma się przyczynić do wzrostu poziomu zatrudnienia.

Zakończenie finalnego etapu budowy pierwszej hali jest ważnym elementem realizacji długofalowej strategii rozwoju firmy Wikęd. Zakłada ona znaczny wzrost możliwości produkcyjnych oraz cykliczne wdrażanie produktów i rozwiązań w odpowiedzi na oczekiwania klientów – informuje firma.

Firma Wikęd to pod względem rozwoju w latach 2013-2018 jeden z topowych producentów w branży stolarki. Według opublikowanej w grudniowym numerze Forum Branżowego listy „Top 200: Najbardziej dynamiczni” firma Wikęd uplasowała się na 3. miejscu, zaraz za Eko-Oknami oraz WnD. Dynamika wzrostu obrotów 2018/2013 wyniosła 316,7 proc. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Pod koniec 2019 r. informowaliśmy, że według redakcji dziennika Parkiet Wikęd uplasował się najwyżej spośród firm z branży stolarki na liście 100 polskich spółek, które mogłyby być dobrymi kandydatami do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zajął w tym zestawieniu 46. Miejsce, wyprzedzając m.in. Sonarol oraz Eko-Okna. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1