Wikęd rośnie w siłę

Red.: PG |Data publikacji: 2020-05-24

Firma Wikęd poinformowała, że zakończyła się budowa pierwszej z dwóch zaplanowanych nowych hal produkcyjnych. Producent stolarki z Luzina zyska dzięki temu wiele nowych możliwości.

Nowe hale zlokalizowane są na terenie zakładu produkcyjnego w Luzinie, przy drodze krajowej nr 6. Obie będą miały łączną powierzchnię 14 tys. mkw. Inwestycja przewiduje również budowę koniecznej infrastruktury oraz wyposażenie budynków w nowoczesne, zautomatyzowane linie produkcyjne. Jak informuje producent, nowa inwestycja ma się przyczynić do wzrostu poziomu zatrudnienia.

Zakończenie finalnego etapu budowy pierwszej hali jest ważnym elementem realizacji długofalowej strategii rozwoju firmy Wikęd. Zakłada ona znaczny wzrost możliwości produkcyjnych oraz cykliczne wdrażanie produktów i rozwiązań w odpowiedzi na oczekiwania klientów – informuje firma.

Firma Wikęd to pod względem rozwoju w latach 2013-2018 jeden z topowych producentów w branży stolarki. Według opublikowanej w grudniowym numerze Forum Branżowego listy „Top 200: Najbardziej dynamiczni” firma Wikęd uplasowała się na 3. miejscu, zaraz za Eko-Oknami oraz WnD. Dynamika wzrostu obrotów 2018/2013 wyniosła 316,7 proc. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Pod koniec 2019 r. informowaliśmy, że według redakcji dziennika Parkiet Wikęd uplasował się najwyżej spośród firm z branży stolarki na liście 100 polskich spółek, które mogłyby być dobrymi kandydatami do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zajął w tym zestawieniu 46. Miejsce, wyprzedzając m.in. Sonarol oraz Eko-Okna. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

ML System z 680-proc. wzrostem eksportu

ML System z 680-proc. wzrostem eksportu

Według informacji prasowej firmy, ML System w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku wypracował 9,0 mln zł zysku netto. Jakie są plany firmy na przyszłość?

Zobacz retransmisję z OFS 2020 Online

Zobacz retransmisję z OFS 2020 Online

W dniach 17-19 listopada branża uczestniczyła w największym wydarzeniu tego roku, czyli w Ogólnopolskim Forum Stolarki 2020 Online. Przygotowaliśmy dla Was pełną retransmisję z tego trzydniowego wydarzenia!

Ekspansja Wkręt-Metu w Azji

Ekspansja Wkręt-Metu w Azji

Wkręt-Met otworzył na początku listopada swoje biuro w Indiach. Firma współpracowała dotychczas z 11 partnerami handlowymi w tym kraju.

1